• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

APEL Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Na wstępie dyrektor szkoły Pani Iwona Grzybowska powitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Bartniczka p. Piotr Ruciński, Przewodniczący Rady Gminy p. Leszek Walczak, Przewodnicząca Komisji Edukacji Narodowej p. Hanna Giziewska, ksiądz kanonik Krzysztof Wojnowski, wiceprezes firmy Gotec w Jastrzębiu p. Krzysztof Bartnicki oraz przedstawicielki rady rodziców panie Milena Nadolska i Sandra Pruszewicz. Uroczysty apel rozpoczął energetyczny i bardzo pozytywny występ taneczny uczniów klasy 2 do piosenki "Sofia". Następnie rozpoczęła się część oficjalna. Wprowadzono poczet sztandarowy i cała społeczność odśpiewała hymn państwowy. Wyróżniający się uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem z rąk p. dyrektor i wychowawcy. W dalszej części prowadzący wymienili laureata medalu "Złoty absolwent" - nagrody którą przyznaje

• DZIEŃ SUKCESU

SUKCES TO NIE PRZYPADEK, TO CIĘŻKA PRACA

Na zakończenie każdego półrocza obchodzimy Dzień Sukcesu, który obfituje w pochwały, gratulacje, wyróżnienia i podziękowania.

Po uroczystym przekazaniu sztandaru szkoły i energicznym tańcu drugoklasistów Pani dyrektor przedstawiła wyniki poszczególnych klas. Następnie wyróżniła najlepszych uczniów i nagrodziła ich stypendium dyrektora szkoły. W dalszej części wyróżniono i nagrodzono zwycięzców licznych konkursów. Serce się raduje, kiedy jest możliwość przekazania dyplomów i nagród tak wielu angażującym się dzieciakom

• WYCIECZKA DO "HOLA ALPACA"

Dnia 13.06.2024 r. uczniowie kl. I-III wraz z opiekunami wybrali się do Hola Alpaca w Okalewie. Spotkanie z alpakami w Hola Alpaca to nie tylko świetna rozrywka, ale również jest to jeden ze sposobów nauki poprzez zabawę. Dzieci zostały wprowadzone w świat tych tajemniczych zwierząt. Program zajęć oprócz spotkania z alpakami obejmował również grę terenową oraz zajęcia techniczno-plastyczne z wykorzystaniem alpaczej wełny. Dzień z alpakami był świetną przygodą.

• KONKURS SU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KLASĘ

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na „Najpiękniejszą klasę”. Zwycięzcą, okazała się klasa 1, która zdobyła maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy! Uczniowie otrzymali medale, które wręczył opiekun SU Pan Łukasz Olszewski. Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom, które włożyły również dużo serca w to, aby ich klasy wyglądały pięknie.

• WYCIECZKA DO WARSZAWY

55 uczniów klas V-VIII wzięło udział w wycieczce do stolicy. Atrakcyjny program wyjazdu obejmował zwiedzanie:

Muzeum Życia w PRL - świetne wystawy oryginalnych przedmiotów. Wielu z nas przypomniało sobie opowieści rodziców i dziadków jak to było "kiedy na półkach stał tylko ocet"

Następnie Muzeum Iluzji gdzie wyobraźnia może płatać figle, obiad, spacer po Starym Mieście i lody. Na koniec Jump Arena i dwugodzinne szaleństwo na trampolinach.....a właściwie koniec wyznaczyło odwiedzenie McDonalda w drodze powrotnej. Wszyscy wrócili zdrowi, zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

• MŁODY EKONOMISTA

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi klasy VII Wojtkowi Szymańskiemu, który na szczeblu krajowym w konkursie "Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów" zdobył wysokie czwarte miejsce pokonując rywali z dużych szkół z województwa śląskiego i mazowieckiego. W czasie dwudniowego pobytu w Warszawie zdobył również wiele cennych doświadczeń uczestnicząc w warsztatach ekonomicznych, zwiedził Centrum Pieniądza i Stare Miasto. Po tych wszystkich pozytywnych wrażeniach zapewnił, że weźmie udział w przyszłorocznej edycji.

Sobota 27.07.2024