• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • BIWAK PRZYRODNICZO-INTEGRACYJNY

Uczniowie klasy VII spędzili dwa wyjątkowe dni wśród malowniczych i atrakcyjnych przyrodniczo terenów Górznieńsko Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Nocleg zapewnił Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie. Należy nadmienić, że cały budynek jest pięknie wyremontowany, a prace wokół budynku są na ukończeniu. Zarówno gościnność jak i poziom zajęć przyrodniczych to jakość sama w sobie. Lekcje spacery po rezerwatach przyrody z panem Łukaszem Kanieckim zapewniają dawkę fachowej wiedzy. Jesteśmy bardzo wdzięczni i doceniamy trwającą od wielu lat współpracę.

• KAMELEON- OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

W tym roku szkolnym klasy I-III brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym KAMELEON. Projekt powstał w oparciu o realizację podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej oraz podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024. Polegał on na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych w trochę mniej standardowej formie. Jego istotą jest zamiana szkolnej ławki na łąkę, boisko. Podczas wykonywania zadań uczniom towarzyszył KAMELEON LEON! Uczniowie wykonali takie zadania jak : Matematyka pod drzewem, Ortografia w ruchu, Angielski outside , Mała Olimpiada, Oswoić Zebrę, Zmalowanki oraz Barwne liście. Jednogłośnie twierdzą ,że była to wspaniała zabawa edukacyjna !

• PROJEKT "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie “Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

W ramach tego programu odbywały się zajęcia, dzięki którym dzieci wprowadzane były w piękny i fascynujący świat przyrody. Zajęcia uatrakcyjniały filmy, audiobooki oraz materiały edukacyjne. Dzieci dowiedziały się jak chronić otaczające nas środowisko, w jaki sposób szanować rośliny i zwierzęta oraz zachęcane były do aktywnego spędzania czasu, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. “Kubuś” namawiał również dzieci do zdrowego odżywiania. Po zakończeniu programu nasza szkoła otrzymała certyfikat. Koordynatorem projektu była Pani Magda Szypczyńska wychowawca kl, II.

• ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA, DZIEŃ FLAGI

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia. Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Rocznica uchwalenia konstytucji była w okresie międzywojennym wielkim świętem państwowym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji - święta narodowego.

• ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ENGLISH LANGUAGE DAY

który u nas rozszerzył się na cały tydzień w czasie którego uświadamiamy sobie znaczenie znajomości tego języka dla nauki, pracy oraz bliższych i dalszych podróży i po prostu dla poczucia że jesteśmy lub chcemy być człowiekiem "światowym"

Celebrując ten istotny dla szkoły dzień poszerzaliśmy wiedzę o krajach anglojęzycznych, rozwiązywaliśmy quizy językowe, bawiliśmy się przysłowiami oraz wyrażaliśmy siebie niespieralnymi hasłami na koszulkach.

• Partnerzy

• {#1508} 1