• SERCE NA NAKRĘTKI

          • Serce na nakrętki to projekt, którego celem jest zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek i przekazanie ich wybranej osobie potrzebującej lub fundacji. Wielokrotnie rodzice i uczniowie naszej szkoły wyrażali wolę zbierania nakrętek na cele charytatywne. Ta akcja równocześnie wspomaga recycling i umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbywać się plastikowych nakrętek. Kosz przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu – sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania.

            Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do aktywnej zbiórki nakrętek!

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie tak pięknego serca

          • WARSZTATY "LAS W SŁOIKU"

          •  

            W dniu dzisiejszym uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w warsztatach "Las w słoiku”. Podczas tych warsztatów najmłodsi nauczyli się , jak stworzyć swój własny mały ekosystem. Raz umieszczona w naczyniu roślinność nie potrzebuje zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Była to ciekawa i praktyczna lekcja przyrody.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą p. Brzozek przygotowali spektakl nt. życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. Przedstawienie umilały występy taneczne przedszkolaków oraz uczniów klasy II. Przedszkolaków przygotowała p. Dembek, zaś klasę II p. Dąbkowska.

            To był wspaniały dzień! Witaj WIOSNO!

          • NA SPEKTAKLU W BDK

          • Dnia 16 marca uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z wychowawcami p. P. Brzozek oraz p. A. Szczechowicz obejrzeli spektakl pt. „Pan Tadeusz - obrazy” przygotowany przez PSE Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza, wystawiony na deskach Brodnickiego Domu Kultury.

            Aktorzy w cyklu 12 scen – obrazów przedstawili główne wątki dramaturgiczne składające się na naszą epopeję narodową. To ponadczasowe arcydzieło jest utworem synkretycznym. Zawiera wiele wątków i motywów, liryzm miesza się z humorem, a epicki porządek z dramatyczną tajemniczością i patosem. Ważną rolę odgrywa w nim wątek historyczny – tło dzieła stanowią walki narodowo – wyzwoleńcze. Interesujące dla młodego widza (i czytelnika) są niewątpliwie elementy sensacyjno – przygodowe, które dostrzegamy w historii Jacka Soplicy (księdza Robaka). Jest tu też humor słowny i postaci, komedia omyłek oraz romans. Niewątpliwie inscenizacja przygotowana przez wrocławskich aktorów była dobrym wprowadzeniem do czytania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – lektury obowiązkowej w klasie 8.

          • DZIEŃ MÓZGU

          • W ramach trwającego od 14 do 18 marca Światowego Tygodnia Mózgu uczniowie klasy VII zaprosili koleżanki i kolegów na logiczny trening umysłu. Na początku przekazali kilka ciekawostek na temat naszego "centrum dowodzenia" i poprowadzili ćwiczenia usprawniające koncentrację, a następnie koło fortuny wskazywało zagadki logiczne.

            Przyjemnie było obserwować entuzjazm widowni.

          • DZIEŃ LICZBY PI

          • W naszej szkole 14 marca świętowaliśmy dzień liczby pi. Odbyło się kilka konkursów matematycznych. Ponad 30 uczniów z klas 4-8 wzięło udział w konkursie z wiedzy matematycznej. Kilkoro uczniów przygotowało prezentacje o liczbie pi i plakaty.

          • O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM Z PRZEDSTAWICIELEM ORGANU PROWADZACEGO

          • Dnia 15 marca 2023 roku podczas zajęć wiedzy o społeczeństwie uczniów klasy 8 zaszczycił swoją obecnością pan Piotr Ruciński – z-ca wójta gminy Bartniczka. Przewodnim tematem zajęć był samorząd terytorialny i praca samorządowców. Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania dotyczące zadań gminy, realizowanych projektów, planów rozwoju naszej gminy czy największych wyzwań.

            Dzisiejsze spotkanie umożliwiło ósmoklasistom poznanie zasad działania samorządu gminnego oraz zakres kompetencji urzędu gminy. Dzieci dowiedziały się także jak mieszkańcy gminy mogą wpływać na decyzje władz, jakie sprawy można załatwić w urzędzie oraz jak mądrze i aktywnie włączać się w działania na rzecz gminy Bartniczka.

            Lekcja okazała się bardzo ciekawa, a zdobyta wiedza niezwykle praktyczna. Dzięki niej młodzi obywatele będą czuć się swobodnie, gdy przyjdzie im załatwiać sprawy administracyjne.

            Na zakończenie spotkania pani dyrektor szkoły Iwona Grzybowska podziękowała panu wicewójtowi za wizytę i poświęcony czas, a uczniowie wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Chojnacką wręczyli pamiątkowy dyplom z dzisiejszego spotkania.

          • JESTEŚMY W GRUPIE SZKÓŁ ETWINNING

          • eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli z Europy współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Od października nasi uczniowie z klasy VII i VIII wraz z włoską szkołą z Mediolanu realizują projekt pt "Italian-Polish meetings in English". Na platformie projektu publikujemy listy wymieniając i porównując fakty dotyczące naszych zainteresowań kultury, tradycji, planów. Kolejnym elementem rozwijania kompetencji językowych jest przełamywanie bariery w mówieniu poprzez organizowanie spotkań online. Na wczorajszej lekcji grupa ósmoklasistów rozmawiała z rówieśnikami m. in. na temat zainteresowań, ulubionych przedmiotów oraz egzaminów końcowych w obu krajach. Kolejne spotkania wkrótce

          • PROJEKT "MISTRZYNI SZYMBORSKA"

          • Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "MISTRZYNI SZYMBORSKA". Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 16.XI zdecydował, że Wisława Szymborska zostanie patronką roku 2023, gdyż własnie w tym roku obchodziłaby swoje 100 urodziny. Chcąc należycie uczcić noblistkę nasza szkoła włączyła się do projektu. Pełni energii i zapału zabraliśmy się do pracy. Za nami pierwsze zadania - gazetki tematyczne oraz prace plastyczne. 

          • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

          • Konkurs o tytuł MISTRZA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

            W kategorii uczniów klas VII VIII mistrzami poprawnej polszczyzny zostali Antoni Kwiatkowski i Jakub Krzywiński. Tytuł wicemistrza zdobyła Dominika Olszta.

            Natomiast w klasach IV - VI mistrzynią poprawnej polszczyzny została Ula Łapkiewicz a tytuły wicemistrzowskie przypadły Oldze Kowalskiej Idze Szrull i Kindze Krzywińskiej

             

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • Nowa galeria Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 9 marca odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie pisali test oraz udzielali odpowiedzi ustnych. Do organizacji konkursu włączyli się druhowie z OSP w Jastrzębiu i Nowych Świerczynach. Uczniowei otrzymali nagrody sponsorowane przez Urzą Marszłkowki oraz Radę Rodziców. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do pomocy w organizacji konkursu, bardzo dziękujemy.

          • Dzień sukcesu

          • Nowa galeria Dzień sukcesu została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 27 stycznia br. odbył się Dzień Sukcesu w naszej szkole. Wyróżnieni zostali uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz uczniowie, którzy zdobyli wysokie miejsca w wielu konkursach.

          • PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

          • W ostatnim dniu naszej przedświątecznej obecności w szkole zostaliśmy zaproszeni na widowisko paraliturgiczne pt. ŚWIATŁO NA OŚWIECENIE POGAN wg scenariusza autorstwa Karola Wojtyły z 1951 roku. Ten wyjątkowy spektakl wyszedł spod ręki księdza kanonika Krzysztofa Wojnowskiego oraz nauczyciela religii p. Andrzeja Karbowskiego. O oprawę muzyczną zadbał pan Jacek Stybor. Pani dyrektor Iwona Grzybowska życzyła wszystkim zdrowych, radosnych świąt i odpoczynku w gronie rodzinnym oraz wymarzonych prezentów.

          • Najpiękniejsza kartka świąteczna

          • "Najpiękniejsza kartka świąteczna" - konkurs

            Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza karta świąteczna”.

             

            Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:


            W kategorii klas 0-III

            I miejsce - Joanna Stefańska kl. II

            II miejsce - Nadia Dąbkowska kl. I

            III miejsce - Julia Brzóska kl. 0

            Wyróżnienie - Vanessa Witkowska kl. I

             

            W kategorii klas IV – VIII

            I miejsce - Dominik Olszta kl. VI

            II miejsce - Martyna Wienczkiewicz kl. IV

            III miejsce - Michał Lewicki kl. VI

            Wyróżnienie - Zuzanna Sendecka kl. V