Z radością informujemy, że uczennica klasy szóstej Marta Sadowska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Podczas przedświątecznego apelu dyrektor szkoły Marzena Łupińska wręczyła naszej finalistce Zaświadczenie Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy o uzyskaniu tytułu finalisty oraz nagrodę rzeczowa ufundowana przez radę rodziców. Pani Anna Klaus, która przygotowała uczennicę do konkursu otrzymała z rąk pani dyrektor dyplom uznania. Dyrektor podziękowania skierowała również do mamy Marty, pani Małgorzaty Sadowskiej, obecnej na naszym apelu. Gratulujemy
Marta Sadowska finalistką
Pierwszacy i wiosenne klimaty
I dzień wiosny w naszej szkole najspektakularniej powitali uczniowie klasy I pod kierunkiem wychowawczyni, pani Ewy Łazickiej. To właśnie oni, nasi najmłodsi przygotowali piękne, barwne kostiumy i rekwizyty, aby najpełniej wprowadzić całą społeczność szkoły w wiosenne klimaty. Nie sposób było nie poczuć wiosny, kiedy po sali gimnastycznej szybują jaskółki, a barwnie odziani uczniowie z naręczami wiosennych kwiatów przywołują wiosnę w wierszach i piosenkach. Dziękujemy naszym najmłodszym kolegom za wiosenną prezentację artystyczną!
Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji SU i nauczyciel języka polskiego pani Anna Klaus przygotowali i przeprowadzili konkurs o tytuł "Mistrza Poprawnej Polszczyzny". Zadania konkursowe o różnym stopniu trudności rozwiązywali uczniowie klas IV -VI.
Tytuł" Mistrza Poprawnej Polszczyzny" zdobył uczeń klasy V Wiktor Murawski.
II miejsce zajęła uczennica klasy V Olga Szynacha, a III miejsce uczennica klasy IV Monika Wiśniewska. Gratulujemy!
Szkolny konkurs "Szybko czytam"
W dniach 15-24 lutego 2016r. biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs szybkiego czytania. Uczniowie czytali teksty z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Kryterium oceny stanowiła poprawność czytania w jak najkrótszym czasie. W konkursie wzięło udział 21 osób z klas II-VI.Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki wręczone na apelu szkolnym.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
w kategorii klasy II
1 miejsce Zuzanna Cieszyńska
2 miejsce Radosław Kopczyński
3 miejsce Zuzanna Bielicka
w kategorii klasy III
1 miejsce Igor Szrull
2 miejsce Agata Krzywińska
3 miejsce Miłosz Koprowski
w kategorii klas IV-VI
1 miejsce Marta Sadowska
2 miejsce Marta Brodzińska
3 miejsce Kinga Kłosowska
Zwycięzcom gratulujemy!
Dzień Patrona
- 19 lutego- w dzień urodzin Mikołaja Kopernika wszyscy uczniowie naszej szkoły mają stroje galowe. Podczas uroczystego apelu był obecny sztandar szkoły z wizerunkiem naszego Patrona, a przygotowany przez Samorząd Uczniowski scenariusz w całości poświęcony został sylwetce i dokonaniom wielkiego astronoma. Uczniowie klasy II uświetnili apel piosenką. Pani Łazicka nawiązując do postaci naszego Patrona, przypomniała prawa i obowiązki uczniów w ramach realizowanego projektu edukacyjnego.
Walentynki z przymrużeniem oka:)
- Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotowali humorystyczną inscenizację ukazującą rozwój uczuć na przestrzeni dziejów. Uczniowe klasy piątej do realizacji swoich ról przygotowali odpowiednie kostiumy, rekwizyty oraz scenerię . Sympatyczną atmosferę podgrzała gorąca czekolada przygotowana przez mamy piątaków. Dziękujemy!
Pomogliśmy ptakom.
Zakończyliśmy projekt edukacyjny we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Po raz kolejny aktywność naszych uczniów w rozpoznawaniu ptaków oraz systematycznej pomocy podczas trudnych warunków atmosferycznych można uznać za wzorową. Uczniowie wszystkich klas prowadzili dzienniki na temat ptaków i dokarmiali ptactwo gromadzące sie wokół karmników. Nad własciwą organizacja zadań uczniów klas I-III czuwali wychowawcy,a działania klas IV- VI koordynował nauczyciel przyrody- Krzysztof Kilkowski. Realizacja zadań była możliwa dzięki wsparciu Osrodka Edukacji Ekologicznaj w Rudzie, który w osobie pani Magdaleny Kochańskiej, dostarczył naszym uczniom materiały edukacyjne oraz karmniki i różnorodną karmę dla ptactwa. Dnia 12 lutego zakończyliśmy zadania. Otrzymaliśmy dyplom ( galeria) oraz przewodnik przyrodniczy " Ptaki" dla każdej klasy. Dziękujemy!
Zabawa karnawałowa dla dorosłych na rzecz dzieci
W sobotę 30 stycznia 2016 r. w świetlicy w Starych Świerczynach w karnawałowym nastroju bawili się również dorośli, którzy przybyli licznie na zaproszenie rodziców. Szczególne podziękowania należą się głównej organizatorce imprezy, którą była Pani Beata Piórkowska. Kolejne podziekowania ślemy w kierunku Pań: Donaty Borowskiej, Anny Bielickiej, Wioletty Szynacha, Bożeny Kopiczyńskiej oraz do wszystkich pań, które upiekły ciasto lub pomagały w przygotowaniu imprezy. Zabawę umilił zespół muzyczny Piano, a domowe jedzenie przygotowała pani Mirka Jurkiewicz. Dochód uzyskany z zabawy zostanie przekazany na dofinansowanie wycieczki naszych uczniów.
Laureatki Powiatowego Konkursu LOP
Na 76 prac w konkursie, aż trzy uczennice klasy trzeciej zdobyły wysokie lokaty. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w tłusty czwartek- 4 stycznia, w Zespole Szkół w Pokrzydowie- siedzibie odziału LOP. Nagrodę oraz dyplom za zajęcie I miejsca otrzymała Zuzia Skibiska. Miejsce III zajęła Wiktoria Pawłowska. Wyróżniono takze pracę Martynki Gązwy.Uroczystość wręczenia nagród umożliwiła spotkanie wszystkich laureatów z poszczególnych kategorii oraz ich opiekunów. Prezes oddziału LOP- Arleta Raszkowska w uznaniu za inspirację do uczniowskiej aktywności wręczyła dyplomy nauczycielom-opiekunom laureatów.Gratulacje dla laureatek. W galerii można obejrzeć nagrodzone prace.
W karnawałowym nastroju
Dnia 15 stycznia br. w godzinach 16.00-19.00 odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów i sympatyków dobrej zabawy. Za sprawą kolorowych świateł, pięknych strojów uczestników zabawy sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Zaszczycili nas swoją obecnością rodzice uczniów naszej szkoły i ich członkowie rodzin. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów oraz inne postacie. Trudno byłoby wybrać najpiekniejszy strój, dlatego za pomysłowość nagrodzono wszystkich. Przy dźwiękach wspaniałej muzyki wszyscy bawili się znakomicie! Miłą niespodzianką okazała się wizyta św. Mikołaja, który pamiętał o każdym dziecku, obdarowywując go prezentem. Nie zabrakło również rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowania do zabawy. Radzie Rodziców i wszystkim pomagającym rodzicom serdecznie dziękujemy za bezinteresowaną pomoc, a wszystkim uczestnikom balu za wspamniałą, pełną radości i serdeczności zabawę.
" Jest taki dzień..."
- Tradycyjnie w ostatni dzień nauki przed świętami, odbyły się spotkanie wigilijne w klasach z wychowawcami oraz jasełka bożonarodzeniowa przygotowana przez uczniów klasy IV i V, pod kierunkiem ks. proboszcza Wojciecha Szarmacha. Z wiązanką kolęd wystapiły również dzieci z kółka muzyczne, prowadzonego przez panią Wiolettę Zglińską. Podczas spotkania dyrektor szkoły Marzena Łupińska złożyła uczniom życzenia swiąteczne, a przedstawicielki Samorządu Szkolnego wręczyły nagrody i dyplomy w corocznym konkursie na świąteczny wystrój klasy. I miejsce w kategorii I-III zdobyła klasa II, a w kategorii IV-VI- klasa V. Gratulujemy!
Warsztaty edukacyje - pomóżmy ptakom przetrwać zimę
- Za oknem jeszcze jesienny krajobraz, a nasi uczniowie w dwa kolejne poniedziałki gościli edukatorkę Ośrodka Edukacji Ekologicznej GLPK, panią Magdalenę Kochańską- Juda. Pani Magdalena przeprowadziła nowoczesne zajęcia przygotowujące uczniów do w pełni profesjonalnego dokarmiania ptaków. Dzięki temu, że posiadamy tablice interaktywne w każdej klasie, można było bez przeszkód wykorzystać aktywizujące narzędzia TIK. Na dodatek otrzymaliśmy karmę dla ptaków oraz piękne karmniki. Nasi uczniowie obserwują ptaki, robią ciekawe notatki na temat obserwacji i systematycznie je dokarmiają. Nad ich pracą czuwaja wychowawcy I-III i nasz pan przyrodnik. Cieszymy się z bardzo owocnej współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej GLPK. Dziękujemy pani Magdalenie za słodką niespodziankę dla uczniów. My ze swej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań aby pielęgnować zainteresowania przyrodą i pięknie przygotować zeszyty obserwacji.
W ŚWIATOWEJ STOLICY PIERNIKÓW
W słoneczny, czwartkowy poranek uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Światowej Stolicy Pierników. W humorystyczną, ciepłą atmosferę świąteczną wprowadził dzieci spektakl muzyczny "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy". Ta pogodna, bożonarodzeniowa historia została wystawiona na deskach Kujawsko-Pomorskiego Teatru Impresaryjnego w Toruniu, a nasi uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na świąteczne piosenki w nowoczesnej oprawie aranżacyjnej z ciekawą choreografią. Podążając za świątecznymi akcentami, trafiliśmy do Muzeum Piernika. A tam wspólny wypiek toruńskich pierników metodą o 500-letniej tradycji. W Interaktywnym Muzeum Piernika każdy mógł nie tylko zobaczyć i posmakować, ale i uczestniczyć w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodać miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet szczyptę pieprzu. ... Potem zagnieść ciasto, rozwałkować, wycisnąć w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczekać, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu… Poznawanie historii i tradycji w Muzeum to radość i zabawa dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym, czego doświadczyły również mamy i nauczycielki, które opiekowały się dziećmi podczas wycieczki. Organizatorem wyprawy po pierniczki jest pani Hanna Giziewska. Dziękujemy!
Finał projektu-ENGLISH TEACHING
Bardzo ważnym wydarzeniem w naszej szkole było zakończenie projektu edukacyjnego English Teaching
"Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. Od sierpnia 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.
Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. "
Nasza nauczycielka języka angielskiego pani Dorota Florkiewicz wraz z uczniami biorącymi udział w projekcie oraz rodzicami tych uczniów zorganizowała bardzo interesującą uroczystość podsumowującą. Na zaproszenie naszej szkoły odpowiedział także wójt Gminy Bartniczka- pan Wiesław Biegański.
Uczniowie -uczestnicy projektu przygotowali piękne świateczne przedstawienie i zapoznali zebranych z wieloma działaniami zrealizowanymi w ramach projektu edukacyjnego English Teaching. W podsumowaniu projektu realizowanego przez prawie półtora roku uczniowie poznawali kolejne kraje anglojęzyczne, wymieniając informacje z kolegami z krajów Unii Europejskiej, Wierzymy, że trud włożony przez uczestników i koordynatora projektu w 18- miesięczną przygodę z angielskim będzie dla uczniów zachętą do dalszej nauki języka.
Uwaga seniorzy
Pokaż seniorom film www.brodnica-cbr.pl
Pięknie czytam
Dnia 30 listopada 2015r. Marzena Łupińska w ramach pracy biblioteki szkolnej zorganizowała szkolny konkurs pięknego, głośnego czytania. Pierwszy etap konkursu odbył się wcześniej i wyłonił po 2-3 uczniów z każdej klasy. Etap II – finałowy odbył się w obecności całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej. Przystąpiło do niego 11 uczniów z klas II-VI. Uczniowie czytali teksty z literatury dziecięcej i młodzieżowej, m.in.: Małgorzaty Strękowska -Zaręba „ Abecelki i Duch Bursztynowego Domu”, Doroty Suwalskiej „Bruno [i siostry]”, Hans Christiana Andersena „ U króla Olch”, Bolesława Leśmiana „Przygody Sindbada żeglarza” , Sławomira Hanak „Astropodróże Ariela”, Barbary Stenka „Masło przygodowe” Grzegorz Kasdepke „Wielka księga detektywa Pozytywki”, Rudyarda Kipling „Puk z Pukowej Górki”.
Głośne czytanie uczniów oceniała komisja w składzie: Marzena Łupińska, Hanna Gorlik, Hanna Giziewska, Ewa Łazicka, Anna Klaus, Dorota Florkiewicz, Krzysztof Kilkowski, biorąc pod uwagę następujące kryteria: tempo, płynność, poprawność czytania, dykcję, akcent zdaniowy, radzenie sobie z tremą.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W kategorii klas II- III:
1 miejsce: Igor Szrull
2 miejsce: Agata Krzywińska
3 miejsce: Zuzanna Cieszyńska
W kategorii klas IV- VI:
1 miejsce : Wiktoria Kiczyńska
2 miejsce: Aleksandra Argalska
3 miejsce: Marta Sadowska
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe .
Gratulujemy
Andrzejki z akcją humanitarną UNICEF
"Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF! "
W ten oto sposób UNICEF zaprosił działający od lat w naszej szkole pod kierunkiem nauczyciela Marioli Gałczyńskiej , Klub UNICEF do akcji humaniternej na rzecz dzieci Globalnego Południa: MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY.
Celem Projektu Edukacyjnego UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły” jest:
Zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali,
Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
Zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.
W projekt edukacyjny koordynowany przez Mariolę Gałczyńską , włączyli się nie tylko uczniowie i wychowawcy klas I-III, ale przede wszystkim rodzice, którzy przygotowali różnego rodzaju zdrowe przekąski, soczki i inne pyszności. Wszystko to można było nabyć za drobną opłatą w przerwach między wróżbami i tańcami. Wszyscy nasi uczniowie chętnie skorzystali z tej możliwości i dzięki temu uzbieraliśmy 301,50 zł, które przekażemy na rzecz UNICEF.
Zaangażowanie rodziców w postaci pracy, własnych produktów i ogromnej inwencji przeszło wszelkie oczekiwania, dlatego w tym miejscu w imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły składam podziękowania dla pań; Jolanty Dombrowskiej, Edyty Grapatyn, Beaty Kuczbańskiej, Katarzyny Rogozińskiej, Agnieszki Szrull, Zofii Skibińskiej, Justyny Komorowskiej, Agnieszki Jankowskiej, Ani Bielickiej, Eweliny Dreszler, Moniki Florkiewicz, Agnieszki Runke , Agnieszki Sobieszyńskiej oraz państwa Lucyny i Stanisława Murawskich . Dzięki tak licznej odpowiedzi rodziców na apel wychowawców klas I-III przekonaliśmy się jak ważne zadania możemy realizować wspólnie z rodzicami naszych uczniów! D Z I Ę K U J E M Y:)
Prawa Dziecka w kolorze blue
20 listopada 2015 r. nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele byli uczestnikami projektu edukacyjnego w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka , koordynowanego przez Marzenę Łupińską - dyrektora szkoły, który w sposób nowoczesny przybliżył problematykę praw dziecka. Nasza szkoła zaroiła sie od niebieskich ubrań. Wszystkie klasy przygotowały gazetki ścienne o prawach dziecka. Obejrzeliśmy interesującą prezentację i film oraz wysłuchaliśmy piosenek na ten temat. W zespołach ( jeden rodzic, troje uczniów ) wzięliśmy udział w miedzyklasowych zmaganiach na najciekawszy plakat ilustrujący wylosowane prawo dziecka. W rezultacie wszystkie gazetki klasowe zajęły I miejsce i wszystkie plakaty również zasłużyły na I lokatę. Odbył się także krótki konkurs wiedzy o prawach dziecka z nagrodami.To wyjątkowe wydarzenie pozostanie na długo w naszej pamięci!
Laureaci konkursu GLPK- "Owady pożyteczne" na zajęciach przyrodniczych
Przez kolejne cztery listopadowe dni (16-19) klasy: druga, czwarta, szósta i trzecia uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych zorganizaowanych w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Na uwagę zasługuje fakt, ze zajęcia zostały przeprowadzone metodami aktywnymi w nowoczesnej bazie dydaktycznej GLPK. Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni. Każdy uczeń przywiózł do domu własnoręcznie ozdobioną siatkę na zakupy wielokrotnego użytku. Cztery wizyty były możliwe, dzięki ufundowaniu naszym uczniom transportu przez GLPK. Dziękujemypani Magdalenie Kochańskiej- Juda za interesujące zajęcia!
Przed nami nowy projekt we współpracy z Górznieńsko- Lidzbarskim Parkiem Krajobrazowym na temat dokarmiania zwierząt.
Warsztaty w Ośrodku Edukacji Ekologiocznej "Wilga " w Górznie
W dniach 12 - 13 listopada uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami pojechali do Górzna na warsztaty ekologiczne.Podczas spaceru wokół Jeziora Górznieńskiego dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tutejszej roślinności i zwierzętach. Podczas popołudniowych zajęć pani Ilona również opowiadała o zwierzętach i roślinach parku krajobrazowego, uczniowie rozwiązywali krzyżówki i na wesoło uzupełniali wiedzę przyrodniczą.
Następnego dnia wraz z panią przewodnik udaliśmy się na zwiedzanie Kościoła pw. Bożogrobców w Górznie. Pani bardzo ciekawie opowiedziała nam historię założenia kościoła i jego losy podczas kolejnych lat, aż po dzień dzisiejszy.
Pełni wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do szkoły.
Archiwum Aktualności
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie