Dnia 9 marca br. chłopcy z naszej szkoły zorganizowali akademię z okazji Dnia Kobiet. Z tej okazji panie pracujące w szkole oraz wszystkie dziewczynki otrzymały słodycze. Męska część uczniów przygotowała występy na wesoło. Byli jaskiniowcy, rycerze, damy i oczywiście wszystkie postacie grali panowie.
Dzień Kobiet na wesoło
Bal Księżniczek w "zerówce"
Tradycyjnie jak co roku, 11.02.2015 w przedszkolu odbył się „Bal Księżniczek i nie tylko…” Wspaniałe słodkości na naszych stołach zostały przygotowane przez rodziców. Mamy bawiły się wspólnie razem z dziećmi, między innymi w tańcach integracyjnych: „Kaczuchy”, „Zatańcz tak jak ja”; „ Lambada. Maluchy brały udział w konkursach : „Taniec z balonem”; „Taniec na gazecie” oraz „Taniec przebieraniec”.
Na koniec udanej zabawy wręczono dyplomy oraz drobne upominki zwycięzcom poszczególnych konkursów , a także dyplomy za super tańce na balu.
Konkursy ekologiczne
Na przełomie roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch konkursach ekologicznych. Organizatorem konkursu „ Zawody dawniej i dziś- zielarze” była Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Toruniu. Uczennica klasy II- Zuzanna Skibińska otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Poza nagrodą dla wyróżnionej uczennicy nasza szkoła otrzymała z rąk Prezesa Oddziału LOP w Pokrzydowie dwie sadzonki drzew, które wiosną uczniowie koła ekologicznego posadzą przy szkole.
Rostrzygnięcie konkursu on line "OZE dla najmłodszych” nastąpiło w połowie stycznia. W tym konkursie wzięły udział 882 osoby.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie TILIA , zajmujące się od pewnego czasu promocją odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów dywersyfikujących źródła i sposoby ich wykorzystania jako element ochrony środowiska przyrodniczego w województwie kujawsko-pomorskim.
Wyróżnie w konkursie "OZE dla najmłodszych”otrzymała uczennica klasy II -Natalia Szmidt. Laureatki wymienionych konkursów od dwóch lat rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze uczestnicząc w projektach i przedsięwzięciach edukacyjych koła ekologicznego.
http://naszaenergia.kujawskopomorskie.pl/fileadmin/doc/laureaci_konkursu_OZE_dla_najmlodszych_-_karta_pracy_2.pdf
Konkursy ogólnopolskie w naszej szkole
Nasza szkoła zorganizowała dwa ogólnopolskie konkursy : literacki „Pamiętnik Kopernika” oraz plastyczny „Kopernikowa planeta marzeń” , które zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Inspiratorami organizacji konkursu były Marzena Łupińska dyrektor szkoły, nauczyciel historii i Anna Klaus, nauczyciel języka polskiego.
Organizacja konkursów stała się formą integracji szkół podstawowych, możliwością rozwijania zainteresowań i zdolności uczniów oraz promowania naszej szkoły w regionie i Polsce.
Do organizatorów wpłynęło ponad 90 prac plastycznych i ponad 20 prac literackich z kilkudziesięciu szkół podstawowych, głównie z województwa kujawsko- pomorskiego, ale także wielkopolskiego. Powołana przez organizatorów komisja wyłoniła najlepsze prace, zgodnie z regulaminem.
W dniu 13 lutego br. w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowania konkursów i wręczenia nagród.
W uroczystości uczestniczył Tadeusz Kierel reprezentujący Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego.
Przebieg uroczystości:
-
Hymn szkoły
-
Powitanie gości, uczestników konkursów, nauczycieli, rodziców
-
Wystąpienia gości
-
Występ artystyczny uczniów szkoły
-
Podsumowanie przebiegu konkursów, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, dyplomów
-
Wystawa prac konkursowych
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
Konkurs literacki „Pamiętnik Kopernika”
Imię i nazwisko ucznia
Nazwa szkoły
Tytuł
miejsce
Dawid Walczak
Szkoła Podstawowa w Sadlnie, woj. wielkopolskie
laureat
I
Natalia Hoppe
Juliusz Jaworski
Szkoła Podstawowa w Tucholi, woj. Kujawsko- pomorskie
laureat
II
II
Martyna Zielińska
Alicja Kryczka
Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach, woj. kujawsko- pomorskie
Szkoła Podstawowa w Gorczenicy, woj. kujawsko- pomorskie
laureat
III
III
Zuzanna Rogowska
Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach, woj. kujawsko- pomorskie
wyróżnienie
Konkurs plastyczny „Kopernikowa planeta marzeń” w kategorii klas I-III
Imię i nazwisko ucznia
Nazwa szkoły
tytuł
miejsce
Szymon Lewandowski
Stanisław Dawid
Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach , woj. kujawsko- pomorskie
Szkoła Podstawowa w Tucholi, woj. kujawsko- pomorskie
laureat
I
I
Karol Szczepański
Szkoła Podstawowa w Gorczenicy , woj. kujawsko- pomorskie
laureat
II
Lena Lewandowska
Bartosz Pieczka
Sebastian Suchomski
Szkoła Podstawowa w Szabdzie , woj. kujawsko- pomorskie
Szkoła Podstawowa w Tucholi , woj. kujawsko- pomorskie
Szkoła Podstawowa w Tucholi, woj. kujawsko- pomorskie
laureat
III
III
III
Oliwia Czenkusz
Szkoła Podstawowa w Cielętach , woj. kujawsko- pomorskie
wyróżnienie
Olga Marks
Szkoła Podstawowa w Gortatowie, woj. kujawsko- pomorskie
Konkurs plastyczny „Kopernikowa planeta marzeń” w kategorii klas IV-VI
Imię i nazwisko ucznia
Nazwa szkoły
Tytuł
miejsce
Anna Gliszczyńska
Martyna Dąbrowska
Szkoła Podstawowa w Tucholi woj. kujawsko- pomorskie
Szkoła Podstawowa w Łążynie II woj. kujawsko- pomorskie
laureat
I
Bartosz Klafetka
Kinga Klafetka
Szkoła Podstawowa w Tucholi woj. kujawsko- pomorskie
Szkoła Podstawowa w Tucholi woj. kujawsko- pomorskie
laureat
II
Wiktoria Brzóska
Klaudia Kulawik
Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach woj. kujawsko- pomorskie
laureat
III
Marlena Ciesielska
Aleksandra Arczyńska
Szkoła Podstawowa w Szabdzie woj. kujawsko- pomorskie
Szkoła Podstawowa w Łążynie II, woj. kujawsko- pomorskie
Wyróżnienie
wyróżnienie
Konkurs plastyczny „Kopernikowa planeta marzeń” w kategorii : Rodzice
Agnieszka Dąbrowska, Szkoła Podstawowa Łążyn II
Gratulujemy
Laureaci i wyróżnienie otrzymali dyplomy oraz plecaki i torby sportowe, piękne albumy i książki, kalendarze i wiele różnych gadżetów m.in. kubki, odblaski, notesy.
Sponsorami nagród dla uczestników i nauczycieli prowadzących uczniów byli:
-
Urząd Marszałkowski w Toruniu
2. Starostwo Poiatowe w Brodnicy
3. Portal Brodnicki
4. Gmina Bartniczka
5. Grażyna Hoga Gospodarstwo Rolne Komorowo
6. Jan KurzętkowskiwłaścicielZakładu Elektroinstalacyjny w Jastrzębiu
7. Ireneusz Górny właściciel Zakładu Usługowo- Produkcyjny w Starych Świerczynach
Organizatorzy składają sponsorom serdeczne podziękowania za przekazane nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursów.
Miłą niespodziankę sprawiła nam Szkoła Podstawowa w Tucholi , przekazując pisemne podziękowania za organizację konkursów i życzenia z okazji Dnia Patrona szkoły wraz z albumami o Tucholi.
-
Stypendia dyrektora szkoły
Najlepsi uczniowie naszej szkoły otrzymują corocznie Stypendia Dyrektora Szkoły. W tym roku po zakończeniu pierwszgo półrocza stypendia otrzymali uczniowie za wyniki w nauce, średnia ocen przynajmniej 5,0. Stypendia w formie finansowej uczniowie będą otrzymywać w okresie od lutego do czerwca 2015r.
Decyzją dyrektora, po rozpatrzeniu wniosków wychowawców przez komisję rekrutacyjną, wcześniej zaopiniowanych przez radę pedagogiczną stypendia przyznano następujacym uczniom:
Murawski Wiktor klasa IV
Sadowska Marta klasa V
Śmigiecka Wiktoria klasa VI
Brzezińska Julia klasa VI
Zielińska Martyna klasa VI
Gratulujemy
"Duży czyta małemu"
Może ten nasz „duży” nie jest wcale takim dużym, ale uczniowie klas I-III czekają na niego z niecierpliwością. Systematycznie, w każdy czwartek odwiedza uczniów bohater, bądź bohaterka ulubionych baśni dla dzieci. W baśniowe postaci przeobrażają się uczniowie klasy IV. Te spotkania dzieci z ciekawą książką pozwalają przenieść się w inny świat, zdobyć wiedzę, rozwinąć wyobraźnię, no i... umiłować książki.
Prezentowane utwory przywołują refleksje na temat dobra i zła, potrzeby akceptacji i przyjaźni; uczą pozytywnych zachowań, pomocy innym, uczciwości, tolerancji, okazywania życzliwości, a przy okazji wiele z nich potrafi wprawić czytelnika w doskonały humor.
Realizowany przez panią Annę Klaus projekt ma na celu wyrobienie w uczniach nawyku sięgania po książkę, rozwijania zainteresowań oraz właściwego wykorzystania czasu wolnego.
Po wysłuchaniu czytanego utworu następuje chwila refleksji nad przeczytanym fragmentem, rozmowa o poruszonych w nim problemach, o bohaterach, wydarzeniach.Podjęte działania mają sprawić, aby dzieci polubiły książki. Są propozycją odkrycia wartości książki i alternatywą dla gier komputerowych.
Wartość projektu jest ogromna ze względu na jego długofalowość,bowiem już kolejny rok uczniowie klas I- III mają możliwość cyklicznych spotkań z książką.
KOCHANEJ BABCI , KOCHANEMU DZIADKOWI
22 stycznia 2015 r. nasza szkoła zorganizowała uroczystość środowiskową z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie uroczystości głos zabrała Marzena Łupińska dyrektor szkoły, która podziękowała babciom i dziadkom za trud wkładany w wychowanie i rozwój wnucząt, i wnuków oraz złożyła życzenia. Następnie zabrał głos i złożył życzenia Wiesław Biegański Wójt Gminy Bartniczka oraz ks. Wojciech Szarmach proboszcz Parafii Cielęta.
W dalszej części wystąpili uczniowie klas I-V , którzy zaprezentowali bogaty program słowno- muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Hanny Giziewskiej, Marioli Gałczyńskiej, Doroty Florkiewicz i Ewy Łazickiej. Były wiersze dla babć i dziadków, piosenki i tańce. Następnie goście, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zaśpiewali babciom i dziadkom Sto lat oraz przekazali pamiątkowe laurki. Po tym wszyscy zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez radę rodziców szkoły. Były rozmowy, uśmiechy, wspomnienia.
To była piękna i wzruszająca uroczystość.
zdj. w albumie fotograficznym
Jasełka Bożonarodzeniowe
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką księdza Wojciecha Szarmacha. Nie inaczej było w tym roku: 18 grudnia 2014 roku po 4 lekcji w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Pubiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia przed nocą . Po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Nocą,, do nich i małego Jezuska przybyli trzej królowie, którzy złożyli dzieciątku pokłon.
Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców i aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów.
Na zakończenie zgromadzeni uczniowie i nauczyciele wysłuchali świątecznych życzeń pani dyrektor i w radosnych nastrojach rozeszli się do klas.
Mikołajki
Jak co roku naszą szkołę odwiedził Mikołaj ze swoimi pomocnicami Śnieżynkami. Odwiedził każdą z klas, sprawdził, czy uczniowie byli grzeczni i się uczyli. Młodsi zaśpiewali Mikołąjowi zimowe piosenki, a starsi popisali się znajomością tabliczniki mnożenia i części mowy.Radości było co niemiara, a Mikołaj zostawił wszystkim coś słodkiego!
Wieczorek czyteniczy
28 listopada br. w godzinach wieczornych odbył się wieczorek czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną . W wieczorku uczestniczyło 17 uczniów z klasy piątej i szóstej . Podczas wieczorku uczniowie czytali ulubione książki z zakresu literatury młodzieżowej, rozwiązywali logogryfy ze znajomosci lektur szkolnych, tworzyli krzyżówki. Był też czas na zabawę i posiłek. Bardzo miłym akcentem był udział w wieczorku rodziców, którzy także włączyli sie w czytanie.
Czas minął szybko i radosnie. Uważamy , że czytanie jest ciekawe i fajne.
Zdjęcia w alb. fotograf.
Projekt edukacji zdrowotnej- Akademia Zdrowego Przedszkolaka-Edycja XII
„Podróż do krainy pełnej zdrowia”
PIRAMIDA ŻYWIENIA
W pierwszym tygodniu warsztatów dzieci zapoznały się z pojęciem Piramida Żywienia. Omówione zostały poszczególne piętra Piramidy i zasada ich ułożenia. Dzieci dowiedziały się, które produkty są zdrowe i należy je jeść, a które niezdrowe i należy ich unikać. Nauczyciel wyjaśnił dzieciom dlaczego słodycze są niezdrowe i w jaki sposób można zastąpić je w diecie stosując ich zamienniki.
HIGIENA OSOBISTA
W drugim tygodniu dzieci dowiedziały się czym jest higiena osobista i jak istotną rolę pełni w zachowaniu dobrego zdrowia. Zorganizowano spotkanie z pielęgniarką , która wyjaśniła związek pomiędzy przestrzeganiem zasad higieny osobistej, a profilaktyką chorób szczególnie zakaźnych i pasożytniczych. Grupa opracowała wspólnie zasady higieny osobistej, tworząc plakat złożony z odpowiednich ilustracji, obrazujących daną zasadę. W drugiej części tego bloku dzieci dowiedziały się tego czym są zęby, do czego służą i dlaczego ważne jest aby o nie dbać od samego początku.
RUCH TO ZDROWIE
Dzieci dowiedziały się czemu służy aktywność ruchowa, jakie korzyści płyną z tego, że się gimnastykujemy. Zorganizowano spotkanie z nauczycielem wychowania fizycznego, który wystąpił w roli eksperta do spraw aktywności ruchowej. Dzieci poznały różne formy aktywności ruchowej .Brały czynny udział w różnych zabawach ruchowych. W drugiej części tego bloku dzieci poznały budowę narządu ruchu . Dzieci zrozumiały, że aktywność ruchowa wzmacnia zdrowie i wpływa pozytywnie na ich rozwój fizyczny - siłę mięśni, sprawność, odporność.
PODSUMOWANIE - BUDUJEMY ODPORNOŚĆ
Ten blok miał na celu m.in. przypomnienie i utrwalenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas zajęć modułu jesiennego. Zwieńczeniem tego bloku, jak i całej akcji jesiennej było zaproszenie rodziców na wspólne warsztaty, podczas których dzieci zaprezentowały swoją wiedzę zdobytą w trakcie trwania akcji, przedstawiły galerię prac stworzonych podczas warsztatów, przygotowały z rodzicami zdrowe, słodkie zamienniki słodyczy bez zawartości cukru.
Kubuś rozdał sniadanie
Kubuś rozdał naszym uczniom śniadaniówki w ramach akcji „Po pierwsze drugie śniadanie”
Marka Kubuś stworzyła „Manifest Drugiego Śniadania” – zestaw zasad i reguł dotyczących drugiego śniadania, opracowany w humorystycznej, lekkiej i atrakcyjnej dla dzieci formie.
„Po Pierwsze drugie śniadanie” to konkurs, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II naszej szkoły. Już kolejny rok uczniowie aktywnie promują zdrowe odżywianie realizując zadania projektowe:”Porcja pozytywnej energii”. Obecnie zaangażowali się w inicjatywę promującą spożywanie przez uczniów drugiego śniadania. Zadaniem uczniów było przygotowanie ilustracji do jednego z haseł manifestu w formie obszernej dekoracji. Wielkoformatowa praca została sfotografowana oraz umieszczona na stronie konkursu w wymaganym terminie.
Nasze zdjęcie można znaleźć w galerii na stronie http://popierwsze.kubus.pl/#/galeria pod numerem 115. Dzięki zaangażowaniu w akcję drugoklasistów i ich udział w konkursie zdobyliśmy dla wszystkich uczniów naszej szkoły śniadaniówki. Mamy nadzieję, że w każdej z nich codziennie można znaleźć pyszne, zdrowe śniadanko!
Projekt z języka angielskiego
W obecnym roku szkolnym, w Szkole Podstawowej w Nowych Świerczynach, wiele dzieje się w dziedzinie nauczania języka angielskiego. Grupa uczniów z klasy piątej uczestniczy w zajęciach dodatkowych projektu edukacyjnego „We really use English” realizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnej, przełamywanie barier w mówieniu w języku angielskim poprzez stosowanie aktywizujących metod nauczania, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnej, kontakt z żywym językiem. Obecnie odbywają się zajęcia z native speakerem – panią Caroline Soetan, która pochodzi z Kanady i jest świetnie przygotowanym nauczycielem. „Dzięki uczestnictwu w warsztatach szkoleniowych organizowanych przez Fundację NIDA nawiązałam współpracę z Toruńska Szkołą Językową „English Academy” w której pracuje pani Soetan i która zgodziła się przeprowadzić cykl zajęć, a tym samym pomóc uczniom w nabywaniu odwagi w mówieniu” – powiedziała Dorota Florkiewicz, nauczyciel języka angielskiego i koordynator projektu. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, łatwo nawiązali kontakt z obcojęzycznym nauczycielem i coraz swobodniej posługują się językiem angielskim w typowych sytuacjach komunikacyjnych. Ponadto zadania projektu przewidują wyjazd do Warszawy, gdzie uczestnicy projektu wezmą udział w przedstawieniu kulturowym, w warsztatach językowych i odwiedzą ambasadę brytyjską. Przygotują przedstawienie anglojęzyczne, konkurs językowy we współpracy ze Szkołą Podstawową w Radoszkach, która jest partnerem projektu. W czasie wakacji odbędzie się biwak językowy z udziałem rodziców, którzy również aktywnie angażują się w edukacje językową dzieci. Współpraca SP w Nowych Świerczynach z Fundacją NIDA trwa już od 2008 roku i dzięki środkom uzyskanym w ramach udziału w projektach językowych nasza placówka jest doskonale wyposażona w materiały do nauki języka, gry, książki, laptop, programy komputerowe itp.
JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA ... I NIE ZGINIE
W dniu 7 listopada 2014 roku w obecności całej społeczności szkolnej , w podniosłym nastroju, odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które przypada w dniu 11 listopada. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klas II, V, VI śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze i tańczyli. Subtelnie wykonany spektakl historyczny wzruszał i przypominał o historii naszego kraju, współczesnym patriotyzmie.
Byliśmy także współorganizatorami gminnych obchodów z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na uroczystości obecni byli Wiesław Biegański Wójt Gminy Bartniczka i Zbigniew Sosnowski Poseł na Sejm RP, pracownicy, uczniowie i rodzice naszej szkoły oraz mieszkańcy naszej i ościennych gmin.Podczas tej uroczystości przedstawiliśmy spektakl historyczny, który zyskał duże uznanie widzów. Wszystkim przybyłym przyczepiliśmy własnoręcznie wykonane kotyliony, w barwach biało- czerwonych. To był piękny dzień.
Halloween
W ramach poszerzania wiadomości o kulturze krajów anglojęzycznych w dniu 31 października w naszej szkole celebrowano zwyczaje związane ze świętem Halloween. Przeprowadzono konkurs na najciekawszy lampion wykonany z dyni oraz oraz konkurs na rękodzieło – postać związaną z tym świętem. Zwycięzcy konkursów oraz wszyscy przebierańcy otrzymali słodycze ufundowane przez samorząd uczniowski.
Spotkanie z autorką książek
Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Grążawach odwiedziła naszą szkołę autorka książek dla dzieci Izabela Klebańska. Izabela Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką scenariuszy programów telewizyjnych i radiowych dla dzieci i młodzieży.
„I oto stanęliśmy przed zamkniętymi drzwiami do świata muzyki, w którym czeka na Was wiele cudownych spotkań, przygód i przyjaciół. Ale klucz do świata muzyki otwiera tylko klucz wiolinowy. Zza tych drzwi wysypią się Wam na głowy nuty...” – tak rozpoczęło się spotkanie z pisarką, pełne humoru, muzycznych konkursów, a także recytacji wierszy przez autorkę, ilustrowanych oczywiście muzyką. W tych niecodziennych warsztatach muzycznych uczestniczyli uczniowie klasy II i III.
Dziękujemy
"Kopciuszek" w Łaszewie
13 listopada 2014 dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone do Publicznego Przedszkola w Łaszewie ,na wyjątkowe przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Wyjątkowe, bo aktorami byli rodzice uczęszczających tam dzieci. Maluchy z wielkim zaciekawieniem oglądały sztukę, pomagały wróżce wyczarować piękną suknię dla Kopciuszka. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również kareta.
Po zakończeniu przedstawienia były owacje na stojąco, słodki poczęstunek i fotografia z aktorami.
„Skarby Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego”
Uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Kraobrazowy. Cele konkursu wiązały się ściśle z tematyką zajęć przyrodniczych, a dotyczyły poszerzenia wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody oraz rozumienia zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach, a także doskonalenia umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt. W dniu 4 listopada odwiedzili naszą szkołę pracownicy Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego z miłą niespodzianką.
Uczennica klasy II została wyróżniona w konkursie plastycznym „Skarby Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego” otrzymała pamiątkowy dyplom oraz piękną nagrodę książkową, która z pewnością pomoże Zuzi w zgłębianiu wiedzy przyrodniczej. Gratulujemy!
Ala z Alulandii
Poziom recyklingu puszek napojowych w Polsce przekroczył średnią europejską wartość tego wskaźnika wynoszącą obecnie 68%. W 2013 roku w Polsce poddanych recyklingowi zostało 77% alu-puszek, spośród wprowadzonych na rynek. To jeden z najlepszych wyników w Unii Europejskiej. Do tak dobrego wyniku przyczynia się również od siedmiu lat nasza szkoła, prowadząc szeroką kampanię edukacyjną poprzez realizację programu recyklingowego we współpracy z Fundacją Recal.
W ubiegłym roku zadania recyklingowe realizowali głównie uczniowie obecnej klasy drugiej oraz kilkoro uczniów z obecnej klasy III i V. Zaangażowanie uczniów i nieoceniona pomoc rodziców przyczyniły się do uhonorowania naszej szkoły wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Fundacji Recal. Nagroda, w postaci spektaklu “Ala z Alulandii” przyjechała do naszej szkoły 29 października wraz z przedstawicielem Fundacji Recal Arturem Łobockim. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć interaktywne przedstawienie o charakterze edukacyjnym . Aktorzy toruńskiego teatru “Zaczarowany Świat” w dowcipny sposób przekazali dzieciom wiedzę na temat roli recyklingu we współczesnym świecie. W fotorelacji żywo reagująca publiczność.
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
W dniu 13 października2014 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.
Starsze koleżanki i koledzy z klasy V przygotowali dla nich krótką część artystyczną, podczas której zapoznali uczniów klasy pierwszej z tym, co ich czeka w bibliotece i opowiedzieli o tym, jaką wartość ma czytanie książek.
Kiedy juz pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali od Samorządu Uczniowskiego książeczki, zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, aby móc już wypożyczać książki.
Witamy pierwszaków w gronie czytelników! Życzymy ciekawych przygód z książką!
Archiwum Aktualności
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie