W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, uczniów naszej szkoły odwiedził policjant asp. Bogusław Borowski, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w trakcie zabaw zimowych oraz jak bezpiecznie korzystać z internetu. Poinformował także uczniów, w jakich sytuacjach korzystać z numerów alarmowych oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Takie spotkania mają charakter prewencyjny i na pewno przyczyniają się do poprawy wiedzy dzieci na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać. Dzięki pogadance uczniowie z pewnością będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach.
Jak bezpiecznie spędzić ferie?
JASEŁKA
Wszyscy z niecierpliwościa czekamy na święta Bożego Narodzenia a zwłaszcza na rodzinny, radosny nastrój, który niosą ze sobą. I właśnie w taki świąteczny klimat wprowadziły nas dziś Jasełka, które zaprezentowali nasi uczniowie, Przedstawienie, które odbyło się w Jastrzębiu przygotowała pani Kornelia Dembek wraz z przedszkolakami oraz pani Karina Stachowiak i pani Ewa Witulska z uczniami z kółka artystycznego. Historię świętej rodziny, którą obejrzeliśmy w Nowych Świerczynach, zaprezentowali szóstoklasiści pod czujnym okiem księdza kanonika Wojciecha Szarmacha, a o oprawę muzyczna zadbała pani Ewa Witulska
Kino w naszej szkole
Ku radości uczniów rada rodziców postanowiła powtórzyć inicjatywę zaproszenia prawdziwego kina do naszej szkoły. Już o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej w Jastrzębiu rozpoczął sie pierwszy seans dla uczniów klas IV -VI. Następny był dla najmłodszych, a następnie dla klasy VII, VIII i III gimnazjum. Dla ósmoklasistów była to z pewnością forma relaksu po trudach kolejnego próbnego sprawdzianu, z którym zmierzyli się w dniach 18-20 grudnia.
Dziękujemy radzie rodziców za tą wyjątkową przedświąteczną atrakcję!
Byliśmy na lodowisku
Uczniowie klasy VI i VIII, dnia 17 grudnia br. byli na lodowisku Mentor w Toruniu. Wszyscy opanowali jazdę na łyżwach bez urazów. Gratulujemy nabytych umiejętności
Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim w Jabłonowie Pomorskim
W dniu 14 grudnia w Jabłonowie Pomorskim odbył się konkurs kolęd i piosenek w języku angielskim. Dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział . Byli to Zuzia Rogowska z kl. III gimnazjum oraz Radek Kopczyński z klasy V. Obydwoje chętnie uczestniczą nie tylko w konkursach wokalnych ale i recytatorskich i aktywnie rozwijają swoje pasje. Jednak tym razem (bo Zuzia jest laureatką I miejsca w recytacji w języku angielskim) to Radek odniósł wielki sukces zdobywając I miejsce w powiecie w kategorii uczniów klas IV - VI wykonując piosenkę pt "Let it snow"
Gratulujemy!
Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych w Brodnicy
- Dnia 14 grudnia o godzinie 10:00 w I LO w Brodnicy odbył się VI Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych. Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. Karinę Stachowiak, nauczycielkę języka niemieckiego oraz muzyki, zdobyli w tym konkursie I miejsce! Zespół wokalny Blask zaśpiewał dwie kolędy w języku niemieckim - "Bald ist Weihnachten" oraz "Got ist nah". Wyróżnić należy solistki - Zuzannę Rogowską z klasy 3 Gimnazjum oraz Klaudię Kulawik i Aleksandrę Argalską z klasy VIII. Po raz pierwszy w zespole zaśpiewali również uczniowie z VII klasy, którzy dopiero w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę języka niemieckiego.Kompozytorem kolęd, które wygrały konkurs jest austriak pan Kurt Mikula. Pani Stachowiak nawiązała z nim kontakt i przekazała mu informację o sukcesie jaki odniosły jego kompozycje, wysłała mu też nagrania. Pan Mikula bardzo się ucieszył i poprosił aby serdecznie pogratulować uczniom.My również serdecznie gratulujemy !Tego samego dnia, po południu zespół wystąpił również na Gminnych Degustacjach Kulinarnych w Bartniczce - już jako "gwiazda wieczoru". :)Jesteśmy dumni z naszych uczniów - dziękujemy za zaangażowanie, poświęcenie czasu wolnego oraz reprezentowanie szkoły w powiecie.
Kiermasz bożonarodzeniowy
12 grudnia, w dniu zebrania rodziców, odbył sie kiermasz ozdób świątecznych. Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania uczniów ale przede wszystkim rodziców a nawet babć i dziadków, którzy włączyli sie w tę akcję i poświęcili swój czas. Było wiele pięknych ozdób, zarówno bombki, stroiki, choinki z różnych materiałów jak i pracochłonne robótki szydełkowe. Zainteresowanie kupujących było znaczne. Bardzo doceniamy starania i zaangażowanie bo za tym stoi dobre serce i bezinteresowna pomoc. Pomoc dla naszych dzieci i uczniów, bo to dla nich jest przeznaczony dochód z kiermaszu. Dzięki tym pieniążkom będą mieć w szkole prawdziwe kino, niedługo wspaniałą zabawę karnawałową a potem zobaczymy co jeszcze :) Dziękujemy radzie rodziców i wszystkim osobom o wielkich sercach
Wolontariat w szkole
"RAZEM NA ŚWIĘTA" to logo oznacza, że dołączyliśmy do elitarnego grona szkolnych wolontariuszy i podjęliśmy działania polegające na bezinteresownej pomocy potrzebującym. Tym razem nasza wrażliwość została skierowana na zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt. Akcji patronuje Minister Edukacji Narodowej.
Ozdoby na kiermasz świąteczny z klasy II
7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy II, pod kierunkiem, a zwłaszcza z pomocą, pani Kasi Jędrzejewskiej, wykonywali ozdobę świąteczną. Był nią „ Bałwanek”, który został wyczarowany ze skarpet, ryżu, kaszy i innych ozdób. Potrzebne materiały kupiła pani Magda Dąbrowska, a pieniądze na ten cel, przekazali rodzice uczniów. Jednak dzięki uprzejmości pani Kasi, która przyniosła jeszcze dodatkowe materiały pasmanteryjne, dzieci mogły pięknie ozdobić swoje rękodzieło. Każdy uczeń wykonał po dwa „ Bałwanki”. Jednego od pary przeznaczył na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy.
Podczas tych warsztatów, uczniowie zdobyli nowe doświadczenie, poznali nową technikę i jednocześnie doskonalili swoje umiejętności manualne.
Dziękujemy Pani Kasi za anielską cierpliwość i za pomoc
Dziękujemy też za pyszne mandarynki
Zabawa w Centrum Rozrywki "Świt"
Niedawno w Brodnicy zostało otwarte Centrum Rozrywki "Świt". Jest to duża sala wyposażona odpowiednio do zabaw ruchowo - rekreacyjnych dla młodszych i starszych dzieci. Są tam m. in.trampoliny, tory przeszkód, ściana wspinaczkowa oraz mini boisko. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III i V skorzystali z tych atrakcji bawiąc się wyśmienicie. Wyjazd był formą prezentu mikołajkowego od wychowawców - organizatorów oraz rodziców, którzy pokryli koszty biletów wejściowych.
Warsztaty rękodzielnicze w klasie III
- "Rękodzieło wymaga uwagi i cierpliwości, ale za to efekty są powodem do ogromnej satysfakcji."Dzisiaj uczniowie klasy trzeciej zamiast komputerów, smartfonów, tabletów wybrali igłę i nitkę. Całkowicie zanurzyli się w świat, którego wcześniej nie doświadczyli. A wszystko to zadziało się dzięki życzliwości i zaangażowaniu utalentowanych rodziców. Właśnie dzisiaj Panie Jowita Czajkowska i Kasia Jędrzejewska poprowadziły nas w świat igły z nitką i dzięki naszej cierpliwości i niezłomności, pomogły nam wyczarować, oryginalne ozdoby świąteczne. Dla wszystkich uczniów panie przygotowały materiały do tworzenia i jeszcze na dodatek owocowy poczęstunek! Dzieki talentowi Pani Jowity i Kasi mogliśmy wykonać świąteczne choinki. Zapraszamy rodziców i uczniów do wyczarowania ozdób na szkolny kiermasz świąteczny, a paniom bardzo dziękujemy!!!
Próbny Egzamin Ósmoklasisty z OPERONEM
W dniach 27, 28 i 29 listopada uczniowie klasy VIII zmierzyli się z próbnymi testami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzaminy zostały przeprowadzone po to, aby uczniowie mogli ocenić swoje możliwości, umiejętności i wstępnie zapoznać się z formą i wymaganiami egzaminu, który czeka ich w kwietniu br.
Andrzejki
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole dn. 30.11.2018 r. odbyła się dyskoteka integrująca społeczność uczniowską kl. I- III. 27 listopada Anrzejki obchodzili starsi uczniowie z klas IV-VI. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Dzieci kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Było lanie wosku przez dziurkę od klucza, ustawianie butów i przekłuwanie serca. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co sobie wywróżyli….Dziękujemy za pomoc mamom, które pomogły w organizacji zabaw i poczęstunku.
Dzień Życzliwości w naszej szkole
Listopad jest miesiącem, który zwraca naszą uwagę na ważne aspekty życia i relacji międzyludzkich. To nie tylko czas pamięci o zmarłych, którzy byli nam bliscy, ale również miesiąc w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Praw Dziecka, oraz Dzień Życzliwości i Pozdrowień. I dlatego, następnego dnia po konkursie ze znajomości praw dziecka, czyli 21 listopada zorganizowaliśmy dzień dla przypomnienia jak ważny na co dzień jest uśmiech, ciepłe spojrzenie i miłe słowo. Członkowie samorządu szkolnego przygotowali zestawy pozytywnych myśli tj. „dziękuję, że jesteś”, „lubię twój uśmiech”, „jesteś miłym kolegą„... Niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość i uśmiech na twarzy obdarowanego. Każdy mógł oderwać fiszkę i wręczyć wybranej osobie. Na gazetkach klasowych pojawiły się Regulaminy Życzliwego Ucznia. Była też godzina gier planszowych. Uczniowie ubrani w „słonecznokolorowe” bluzki, przypomnieli sobie, że czas spędzony z kolegą koleżanką podczas wspólnej gry i rozmowy sprawia wiele radości. Tego dnia wszystkie dzieci były częstowane słodyczami zakupionymi przez Radę Rodziców.
Starsi uczniowie z klas VII, VIII i III gimnazjum również przyłączyli się do wymiany pozytywnych emocji. Stworzyli wspólne drzewo życzliwości, które powstało z miłych słów i pozdrowień. Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem, a pozytywna energia, która przekazaliśmy innym,na pewno wróci do nas ze zdwojoną siłą.
Zielona Szkoła w Górznie
Wydawałoby się, że w krótkie, listopadowe dni nie da się zorganizować żadnych interesujących zajęć dla dzieci. Jednak może być inaczej..
,, Poczucie radości jest podłożem do zdobywania wiedzy, do tego, żeby dzieciom się chciało - być, działać, poznawać… “ Takie idee przyświecały organizatorom Leśnej Zielonej Szkoły w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Wilga dla klasy drugiej i trzeciej. W leśnej szkole wzięło udział 29 uczniów. Zajęcia prowadził leśny edukator oraz wychowawczynie. Postawienie na swobodne przebywanie w naturze, dające dzieciom szansę do przeżywania, odczuwania i budowania więzi z naturą towarzyszyło listopadowym aktywnościom w przepięknym, ale wymagającym terenie. Uczniowie mieli okazję także poznać zasady geocachingu i wziąć udział w miejskiej grze terenowej.
Pobyt w Ośrodku Edukacji Ekologicznej finansowany był z projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
09 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po wprowadzeniu sztandaru, dokładnie o godzinie 11:11 wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski, tym samym włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej". Był to bardzo uroczysty i wzruszający moment. Podczas apelu przedstawiono krótką lekcję historii nt. trudnej drogi Polski do odzyskania niepodległości. Pojawiły się wiersze, piosenki patriotyczne oraz prezentacja multimedialna, która dopełniała powagę uroczystości. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Rotę oddając hołd wszystkim tym, którzy polegli za nasz wolny kraj.
Apel przebiegł w bardzo uroczystym tonie, a nasze galowe stroje, przypięte kotyliony, wspólne odśpiewanie hymnu oraz Roty dowodzi temu, że patriotyzm nie jest nam obojętny - jest w nas głęboko zakorzeniony.
W tym dniu odbyło się, także rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem 11 listopada - Święto Niepodległości, zorganizowanego przez panią Katarzynę Chojnacką, która była również fundatorką nagród dla uczniów. Dla klas 7-8 i 3 gimnazjum odbył się test z wiedzy o niepodległej Polsce, natomiast w klasach 4-6 uczniowie mieli przygotować album historyczny dotyczący niepodległej Polski. W starszych klasach wzięło udział 16 uczniów, a zwyciężyła Marta Sadowska z kl 3a, natomiast w klasach młodszych udział wzięło 31 uczniów, a najpiękniejszy album przygotowała Amelia Lichnerowicz z kl 6.
Dziękujemy pani Karinie Stachowiak, Katarzynie Chojnackiej oraz Ewie Witulskiej za wprowadzenie w patriotyczny nastrój świętowania tak ważnego dla naszego kraju wydarzenia.
Warsztaty przyrodnicze w Ośrodku Edukacji Ekologicznej GLPK w Rudzie
Owocem wieloletniej współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej jest udział naszych uczniów w warsztatach przyrodniczych, które są inspiracją do rozwoju zainteresowań naszych uczniów . Stanowią one znakomitą alternatywę dla szkolnych zajęć przyrodniczych. W tym tygodniu, w dniach 5 i 8 listopada klasy 0-3 rozpoznawały i nazywały mieszkańców lasu oraz leśną roślinność w poszczególnych warstwach lasu. Zostały także zarezerwowane wiosenne terminy zajęć terenowych. Dziękujemy Pani Barbarze Beszczyńskiej za piękną podróż po ścieżkach leśnych tajemnic
Dzień Zdrowej Żywności
Od samego rana w szkole pachniało świeżymi owocami, a z kuchni dochodził dźwięk sokowirówek. A to za sprawą pomysłu na propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci. Z inicjatywy Rady Rodziców i we współpracy z Samorządem Uczniowskim 30 października celebrowaliśmy Dzień Zdrowej Żywności. Były świeże soczki owocowe, galaretki z owocami, ciasteczka owsiane, ciasto marchewkowe, szaszłyki owocowe i inne zdrowe pyszności, które dzieci i nie tylko zajadały z wyjątkowym apetytem. Dziękujmy wszystkim mamom i babciom, które przygotowały te smakołyki oraz tym, które pracowały w szkolnej kuchni, a były to panie Anna Bielicka, Agnieszka Szrull, Agnieszka Kwiatkowska, Karolina Witkowska, Jolanta Dombrowska, Donata Borowska, Lucyna Kwaśniewska-Sikorska oraz pani Joanna Sontowska. Ponadto uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się biorąc udział w konkursie plastycznym "Wiem, co jem" oraz w konkursie na wiersz owocowo-warzywny a także przebierając się zgodnie z nastrojem dnia. Mamy nadzieję, że smak witamin pochodzący ze zdrowej żywności będzie dominował w tym co dzieci jedzą na co dzień. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby naszych uczniów.
ŚLUBUJEMY - uroczyste pasowanie na ucznia, DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
12 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Nowych Świerczynach złożyli uroczyste ślubowanie.
„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”- tak ślubowało szesnaścioro uczniów.
Uroczysty apel, który poprowadziła przewodnicząca nowo wybranego samorządu uczniowskiego, Kinga Kłosowska, odbyło się na sali gimnastycznej szkoły Po wniesieniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała wicedyrektor pani Iwona Grzybowska, która skierowała do pierwszoklasistów wiele miłych słów życząc im, aby pomyślnie rozpoczęły nowy, bardzo ważny etap w życiu, wypełniony nauką ale i radością z poznawania nowych rzeczy. Zapewniła, że w naszej szkole mogą czuć się bezpiecznie i zawsze liczyć na pomoc wychowawcy i nauczycieli. Skierowała również prośbę do rodziców, aby byli dla swoich dzieci wsparciem i motywowali je do nauki, tym samym efektywnie współpracując ze szkołą. Podziękowała też za owocną współpracę organowi prowadzącemu. Następnie, w związku z obchodzonym również w tym dniu świętem Edukacji Narodowej wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji. Po tym miłym akcencie dzieci zaprezentowały wyjątkowy występ artystyczny, przygotowany pod kierunkiem dumnej wychowawczyni pani Moniki Kowalskiej. Po występie mali artyści, z powagą wypowiadając słowa ślubowania, zostali pasowani na ucznia i czytelnika.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Bartniczka pan Wiesław Biegański, przewodniczący Rady Gminy Bartniczka pan Leszek Walczak oraz radny powiatowy pan Ambroży Marchlewski, którzy przemawiając, złożyli pierwszakom gratulacje i życzyli wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Ponadto pan wójt, przekazał na ręce wychowawczyni słodki upominek dla pierwszoklasistów, a także podziękował za pomyślne efekty współpracy wszystkim mającym na uwadze wspólne dobro szkoły i gminy.
Każdy nowy uczeń otrzymał Akt Pasowania Ucznia oraz upominki od kolegów z klasy drugiej. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka, a także dumnych, licznie przybyłych rodziców.
Pierwszoklasista - jak to dumnie brzmi!
Kolejnym, wzruszającym akcentem tej uroczystości był program słowno-wokalny w wykonaniu uczniów i uczennic z klasy VIII i III gimnazjum skierowany do nauczycieli z okazji ich święta. Do występu uczniowie dołożyli czerwoną różę jako wyraz podziękowania za codzienną wspólną naukę. Młodych artystów przygotowała pani Karina Stachowiak. Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Bielicka, która wraz z upominkami przekazała życzenia wielu sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie