Animacja video promująca szczepienia przeciwko Covid-19
Państwowy Inspektor Sanitarny - ogłoszenie
Znak sprawy: PIS-074-19/8547/21 Brodnica, dnia 14.09.2021 r.
Egz. nr 1
Szanowny Pan
Piotr Boiński
Starosta Brodnicki
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy w dobie panującej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 apeluje do mieszkańców powiatu brodnickiego o wykazanie odpowiedzialności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. W chwili obecnej IV fala pandemii COVID-19 „rozpędza” się, co obrazuje zwiększająca się sukcesywnie liczba stwierdzanych przypadków zakażeń w skali kraju, województwa kujawsko-pomorskiego, a także powiatu brodnickiego.
Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które ograniczają rozprzestrzenianie się tego groźnego patogenu. Do zasad postępowania, o których winniśmy pamiętać należą: dystans społeczny (minimum 1,5 m), częste mycie i dezynfekcja rąk, prawidłowe stosowanie maseczek w miejscach wyznaczonych przepisami (we wspólnych przestrzeniach przebywania dzieci w szkołach, np. na korytarzach, w toaletach, w sklepach, kościołach, urzędach i innych pomieszczeniach zamkniętych) oraz wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy. Wietrzenie pomieszczeń ma szczególne znaczenie w miejscach, w których przebywa większa liczba osób, np. w placówkach oświatowych, biurach. Walkę z „niewidzialnym” zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID ProteGo Safe, która jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie korzystać z tej aplikacji, tym szybciej i skuteczniej ograniczone zostanie tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.
Z uwagi na występowanie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wśród uczniów i kadry pedagogicznej placówek oświatowych na terenie powiatu brodnickiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy ze szczególnym apelem występuje do rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych i młodzieży uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych o wykazanie odpowiedzialności i nie posyłanie do placówek oświatowych chorych dzieci.
Jednocześnie PPIS w Brodnicy apeluje o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego wśród kadry pedagogicznej i obsługi placówek oświatowych, jak również instytucji i zakładów pracy.
W przypadku wystąpienia objawów chorobowych (gorączka, kaszel, ból gardła, katar, utrata węchu i smaku, bóle mięśni i głowy, biegunka) zaleca się kontakt z lekarzem, który podejmie odpowiednie działania. Pozostanie przez chorego w domu w przypadku wystąpienia objawów chorobowych ma istotne znaczenie dla ograniczenia szerzenia się chorób, w tym COVID-19 i innych chorób infekcyjnych.
PPIS podkreśla, iż w celu zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego należy wszędzie, gdzie to możliwe organizować narady, spotkania, uroczystości, zwłaszcza w szkołach, w zakładach pracy, urzędach, instytucjach w trybie zdalnym.
W dobie panującej na całym świecie pandemii COVID-19 ogromnym dobrodziejstwem dla ludzkości jest szczepionka, która jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Wiele osób może zadawać sobie pytanie: Dlaczego warto się szczepić? Otóż pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje właśnie taką możliwość. Trzeba jednak pamiętać, że aby efekty były jak najlepsze wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością i solidarnością. Każda osoba, która podda się szczepieniu, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie to nie tylko ochrona dla nas. Szczepiąc się przeciwko COVID-19 będziemy chronić naszych najbliższych – dziadków, rodziców, dzieci i przyjaciół.
W populacji zaszczepionej w niewystarczającym stopniu wirus krąży dalej i pojawiają się wciąż nowe warianty, co może doprowadzić do drastycznego obniżenia skuteczności dostępnych szczepionek.
Szczepienie jest niezbędnym narzędziem, które pomaga zwalczać pandemię, ale nikt nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będziemy bezpieczni. Dlatego w 2021 roku szczepienia przeciw COVID-19 są dla nas priorytetem.
Im będzie większa liczba osób zaszczepionych, tym szybszy nastąpi powrót do zniesienia obostrzeń i poprawy jakości naszego życia.
Dzięki szczepieniom możemy absolutnie zapobiec ciężkiemu przebiegowi COVID-19, hospitalizacji, ale również unikniemy obecnie występujących chorób, które są skutkiem długofalowego stresu spowodowanego pandemią (m. in. depresji, cukrzycy, otyłości, alergii, choroby wrzodowej i innych chorób przewodu pokarmowego).
Biorąc pod uwagę powyższe przesłanki PPIS apeluje, aby wraz z podjęciem decyzji o zaszczepieniu się bezwzględnie stosować standardowe środki ochrony, jak zachowanie dystansu społecznego, prawidłowe zakładanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych oraz zachowanie środków higieny, w tym częste mycie rąk oraz zwracanie uwagi, by dzieci nie wkładały rąk do ust.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy prosi o zwrotną informację o podjętych działaniach w celu zminimalizowania narażenia na zakażenie wirusem SARS Co-V-2 i rozprzestrzeniania pandemii COVID-19.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy apeluje także, aby czerpać wiedzę z wiarygodnych źródeł na temat szczepień przeciw COVID-19 oraz walczyć z dezinformacją pojawiającą się szczególnie w mediach społecznościowych.
Więcej na temat szczepionki można dowiedzieć się na stronie:
Zachęcamy również do korzystania ze stron internetowych, na których zamieszczane są rzetelne i wiarygodne informacje:
https://www.gov.pl/web/wsse-bydgoszcz,
https://www.gov./web/psse-brodnica.
Tylko wspólnymi siłami możemy wyzwolić się z epidemii!
Wspólne działanie przynosi najlepsze efekty!
Bądźmy solidarni i odpowiedzialni!
Przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa i jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy zaszczepmy się przeciw COVID-1
Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny
w Brodnicy
Danuta Kowalkowska-Szramka
mgr biologii higienista epidemiolog
Zdjęcie do mLegitymacji
WYBRALIŚMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Dnia 7.09.2021r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz pani Dyrektor.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby:
Przewodniczący: Oktawian Szrull VIII
Zastępca przewodniczącego: Patrycja Pruszewicz VIII
Sekretarz: Mateusz Kozikowski V
Członkowie:
Kinga Krzywińska IV
Bartek Kwaśniewski IV
Lidia Lewandowska V
Inez Strzelecka VI
Szymon Lembke VI
Kinga Stefańska VII
Antoni Kwiatkowski VII
Zuzanna Bielicka VIII
Na zakończenie wyborów odbyło się komisyjne liczenie głosów, w wyniku czego poznaliśmy nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którym ponownie została pani Pamela Brzozek.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Wspólnie posprzątajmy Polskę!
Jeżeli poniższy newsletter nie wyświetla się poprawnie, użyj tego linka
Do finału zostało 30 dni! Zapisz swoją akcję!
Już 17 września odbędzie się 28. finał Akcji Sprzątanie świata - Polska. Akcji, która od 1994 łącz Polaków, którym bliska jest troska o naturę i ich najbliższe otoczenie.
Jeżeli jeszcze nie zapisaliście swojej akcji terenowej, warto zrobić to z wyprzedzeniem na naszej stronie:
Powiedz co planujesz zrealizować w ramach 28. Akcji!
Mamy nadzieję, że dołączysz do nas i wspólnie po raz kolejny podejmiemy działania na rzecz edukacji ekologicznej w Polsce.
Jeśli zapiszesz swoją akcję w formularzu:
- Będziemy mogli informować Cię na bieżąco o wydarzeniach w Akcji.
- Wyślemy do Ciebie materiały edukacyjne, które planujemy udostępnić uczestnikom Akcji. Materiały pomogą w przeprowadzeniu ekologicznej lekcji nauczycielom, rodzicom i opiekunom.
- Będziesz mógł uzupełnić raport i otrzymać certyfikat potwierdzający udział w Akcji (dla Twojej placówki i koordynatora).
W tym roku sprzątamy pod hasłem: "myślę, więc nie śmiecę"
W raportach z ubiegłorocznej Akcji zgłoszonych zostało nam ponad 600 dzikich wysypisk. Zarówno zespoły fundacyjne, jak i wolontariusze w całej Polsce zebrali również tony odpadów na plażach, w lasach i w parkach…
To dowód na to, że niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne bez refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas.
Lata 2020-2021 to również czas pandemii COVID–19, który wpłynął na nasze codzienne życie, ale nie pozostał też obojętny dla natury. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, którzy korzystali z każdej okazji, aby odwiedzać góry, lasy, morze... Niestety, często te wizyty wpływały na ilość śmieci porzucanych w środowisku naturalnym.
W ramach tegorocznej edycji chcemy również podpowiadać, jak poprawnie organizować akcje terenowe. One również wymagają przemyślanej organizacji i troski o każdy element takiej akcji: od wybrania miejsca do posprzątania, przez uzyskanie pozwoleń, zapewnienie bezpieczeństwa, po wywóz zebranych odpadów.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Nowy rok szkolny rozpoczęła msza święta, podczas której ksiądz Kanonik Krzysztof Wojnowski w pięknych słowach zwrócił uwagę na to, jak duże znaczenie ma możliwość uczenia się od innych oraz przeżywania wspólnych chwil z rówieśnikami. O godzinie 10.00 wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej w szkole. Po wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego minutą ciszy uczczono pamięć o poległych podczas II wojny światowej. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani Iwona Grzybowska, która powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, którzy dziś rozpoczęli swoją przygodę z edukacją. Wyraziła ogromną radość widząc tak licznie zebraną społeczność, a także nadzieję, że w tym roku szkolnym będziemy mieli możliwość uczyć się i rozwijać spotykając się w naszej szkole. Następnie przedstawiła grono pedagogów. W dalszej części apelu pierwszoklasiści zostali pasowani na ucznia. Wielu z nich jeszcze nieśmiało oddaliło się od swoich rodziców, ale po usłyszeniu gromkich braw na swoją cześć nabrali pewności siebie. Na powitanie otrzymali też upominki od starszych kolegów. Kolejnym punktem była część artystyczna na powitanie nowego roku szkolnego przedstawiona „na wesoło” przez uczniów klasy VII i VIII. Słowami: „Uczcie się, jak mawiacie „w dechę” i niech z was szkoła ma pociechę”! wprawili kolegów w pogodny nastrój tak potrzebny po pożegnaniu wakacji. Na zakończenie inauguracji odśpiewano hymn szkoły i uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.
HARMONOGRAM DOWOZÓW
DOWOZY UCZNIÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI NA GODZ. 800:
1. Grążawy - 705 - przystanek PKS
2. Łaszewo - 709 - przystanek PKS
3. Świerczynki wieś - 712 – przystanek szkolny
4. Świerczynki dół - 714 – przystanek PKS
5. Świerczynki góra - 716 – przystanek PKS
6. Stare Świerczyny (koło p. Waszewskiego) - 717
7. Stare Świerczyny - 719 – przystanek PKS
8. Koziary - 722 – przystanek szkolny
9. Stare Świerczyny (Belfort) - 726 – przystanek szkolny
10. Cielęta - 732 – przystanek PKS
11. Nowe Świerczyny - 735 – przystanek przy szkole
12. Sokołowo - 737 - przystanek PKS
13. Komorowo -743 – przystanek PKS
14. Igliczyzna 1 - 747 - przystanek koło sołtysa
15. Igliczyzna 2 - 749 – przystanek szkolny
DOWOZY UCZNIÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI NA GODZINĘ 855:
1. Grążawy - 805 - przystanek PKS
2. Łaszewo - 807 - przystanek PKS
3. Świerczynki wieś - 810 – przystanek szkolny
4. Świerczynki dół - 812 – przystanek PKS
5. Świerczynki góra - 814 – przystanek PKS
6. Stare Świerczyny (koło p. Waszewskiego) – 815
7. Stare Świerczyny - 817 - przystanek PKS
8. Koziary - 820 – przystanek szkolny
9. Stare Świerczyny (Belfort) - 824 – przystanek szkolny
10. Cielęta – 828 – przystanek PKS
11. Nowe Świerczyny - 831 – przystanek przy szkole
12. Sokołowo - 833 - przystanek PKS
13. Komorowo -839 – przystanek PKS
14. Igliczyzna 1 - 843 - przystanek koło sołtysa
15. Igliczyzna 2 – 845 – przystanek szkolny
DRODZY RODZICE PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW!
W związku z obowiązującymi obostrzeniami zwracamy się z prośbą o obecność tylko jednego rodzica/opiekuna dla każdego dziecka.
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się również uroczyste Pasowanie na Ucznia.
DZIĘKUJEMY ZA WYROZUMIAŁOŚĆ I DO ZOBACZENIA!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 1 września 2021 r.
- o godzinie 9:00 Msza Święta w Kościele w Jastrzębiu (będzie dowóz zgodnie z harmonogramem)
- o godzinie 10:00 – apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego na sali gimnastycznej dla wszystkich klas (również będzie dowóz)
W AUTOBUSIE SZKOLNYM OBOWIĄZUJĄ MASECZKI!
PROSIMY ABY UCZNIOWIE BYLI NA PRZYSTANKU CO NAJMNIEJ 5 MINUT WCZEŚNIEJ.
DOWOZY UCZNIÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI NA MSZĘ ŚWIĘTĄ:
1. Grążawy - 805 - przystanek PKS
2. Łaszewo - 807 - przystanek PKS
3. Świerczynki wieś - 810 – przystanek szkolny
4. Świerczynki dół - 812 – przystanek PKS
5. Świerczynki góra - 814 – przystanek PKS
6. Stare Świerczyny (koło p. Waszewskiego) – 815
7. Stare Świerczyny - 817 - przystanek PKS
8. Koziary - 820 – przystanek szkolny
9. Stare Świerczyny (Belfort) - 824 – przystanek szkolny
10. Cielęta – 828 – przystanek PKS
11. Nowe Świerczyny - 831 – przystanek przy szkole
12. Sokołowo - 833 - przystanek PKS
13. Komorowo -839 – przystanek PKS
14. Igliczyzna 1 - 843 - przystanek koło sołtysa
15. Igliczyzna 2 – 845 – przystanek szkolny
DOWOZY UCZNIÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI NA GODZINĘ 10:00:
1. Grążawy - 905 - przystanek PKS
2. Łaszewo - 907 - przystanek PKS
3. Świerczynki wieś - 910 – przystanek szkolny
4. Świerczynki dół - 912 – przystanek PKS
5. Świerczynki góra - 914 – przystanek PKS
6. Stare Świerczyny (koło p. Waszewskiego) – 915
7. Stare Świerczyny - 917 - przystanek PKS
8. Koziary - 920 – przystanek szkolny
9. Stare Świerczyny (Belfort) - 924 – przystanek szkolny
10. Cielęta – 928 – przystanek PKS
11. Nowe Świerczyny - 931 – przystanek przy szkole
12. Sokołowo - 933 - przystanek PKS
13. Komorowo -939 – przystanek PKS
14. Igliczyzna 1 - 943 - przystanek koło sołtysa
15. Igliczyzna 2 – 945 – przystanek szkolny
ROZWOZY PO ZAKOŃCZENIU INAUGURACJI.
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca.
Dnia 25 czerwca o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Jako pierwsza wystąpiła pani dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Kolejno uczniowie z klasy VII oficjalnie przejęli sztandar z rąk byłej pani Dyrektor Barbary Witkowskiej. Przypomnijmy, że był on symbolem dawnej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Jastrzębiu oraz ufundowany został wówczas przez państwo Hoga. Odnowiony sztandar trafił pod opiekę uczniów, którzy uroczyście ślubowali wierność. Podczas uroczystości obecni byli: wójt gminy Bartniczka – p. Wiesław Biegański, przewodniczący rady gminy – p. Leszek Walczak, radny powiatu – p. Ambroży Marchlewski, wiceprezes firmy GOTEC – p. Krzysztof Bartnicki, była dyrektor naszej szkoły – p. Barbara Witkowska, fundatorka sztandaru – p. Grażyna Hoga oraz proboszcz ks. kanonik Krzysztof Wojnowski.
Po uroczystym przejęciu sztandaru pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny 2020/2021 oraz pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce .
Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Wyłoniono również Złotych Absolwentów, a listami gratulacyjnymi wyróżniono rodziców najlepszych uczniów.
Podczas części artystycznej uczniowie klasy VII pożegnali swoich starszych kolegów i życzyli im powodzenia na dalszej drodze edukacji.
Ten dzień pozostanie w pamięci uczniów jako wyjątkowe wydarzenie, ale również jako zobowiązanie do odpowiedzialności za osobisty rozwój i godne reprezentowanie szkoły.
SUKCESY UCZNIÓW KLAS 0-III
Dzień Sukcesu, czyli prezentacja osiągnięć i sukcesów szkolnych naszych uczniów, odbył się również w klasach 0-III. Pani Dyrektor wraz z organizatorkami, wyróżniła uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli i zdobyli wysokie miejsca w konkursach oraz projektach. W tym dniu mogliśmy również podziwiać wspaniały występ w wykonaniu klasy III. Serdecznie wszystkim gratulujemy!
DZIEŃ SUKCESU W SZKOLE
24 czerwca w naszej szkole odbyła się prezentacja osiągnięć i sukcesów szkolnych naszych uczniów. Podczas Dnia Sukcesu wyróżniono osoby, które zdobyły znaczące miejsca w konkursach polonistycznych, matematycznych, historycznych, językowych, sportowych i wielu innych.
Ponadto wręczono stypendia uczniom za najwyższe wyniki w nauce oraz dyplomy i nagrody za aktywny udział w Samorządzie Uczniowskim.
Uroczystość uatrakcyjnił występ klasy III.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Ósma klasa we wspomnieniach (opracowanie Wiktoria Pawłowska)
PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Należy zakupić podręczniki i karty pracy.
PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
PROGRAM PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ W SZKOLE
Uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli dziś w spotkaniu o charakterze profilaktycznym pt „Złodzieje życia”, które odbyło się z inicjatywy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bartniczce. Program zaprezentował Jarosław Tioskow, człowiek legenda polskiego bluesa. Gitarzysta i jednocześnie wokalista zespołu „Kasa Chorych” od dawna działa na polu profilaktyki uzależnień i odnosi sukcesy, szczególnie w pracy z młodzieżą. W programie „Złodzieje życia” autor z perspektywy swojego wieloletniego doświadczenia dzieli się spostrzeżeniami i przemyśleniami. Program to rodzaj motywacji do podejmowania dobrych decyzji, to wprowadzenie w czystą i wolną od narkotyków, alkoholu, dopalaczy i innych używek drogę. W dzisiejszym świecie problem narkomanii i alkoholizmu rozpowszechnił się na wiele dziedzin życia społecznego i kulturowego. Dotyka on coraz więcej młodych ludzi. W „dorosłe życie” często wprowadzają ich koledzy, alkohol i narkotyki. Powoduje to trudności z dokonywaniem odpowiedzialnych wyborów. Młodzi ludzie ulegają złudzeniu, że wystarczy odciąć się od rzeczywistości, nie myśleć o kłopotach, żeby zniknęły z ich życia. Formuła programu jest przeplatana autorską muzyką bluesową, piosenkami powstałymi na bazie osobistych przeżyć. Taka forma profilaktyki zmusza do refleksji i zastanowienia, a muzyka zwiększa i wzmacnia przekaz. Uczniowie z uwagą słuchali refleksji oraz charyzmatycznych piosenek p. Tioskowa. Na zakończenie spotkania nagrodzili gościa gromkimi brawami.
DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
Dzień Dziecka jest szczególnym dniem, który powinien być celebrowany w wyjątkowy sposób. Wszystkie dzieci zasługują na to, aby doświadczać niezapomnianych wydarzeń pełnych radości i wspólnej zabawy. W tym roku naszym uczniom było to szczególnie potrzebne po długim okresie nauki w izolacji od siebie. Potrzebują teraz ponownej integracji, odbudowania poczucia przynależności do grupy i umiejętności współpracy w grupie. Dlatego obchody Dnia Dziecka były w tym roku starannie zaplanowane, ukierunkowane na potrzeby naszych uczniów. Pierwszy i drugi czerwca był dniem bez nauki. W każdej klasie nie zabrakło przede wszystkim serdeczności i uśmiechu ze strony wychowawców i nauczycieli sprawujących opiekę nad dziećmi, a także gorąco motywujących do wspólnego świętowania. Były gry, zarówno planszowe jak i sportowe, wspominanie wspólnych wydarzeń klasowych, beztroskie rozmowy i żarty. W klasach młodszych zorganizowano prezentację sprzętu strażackiego. Pogoda była jak „na zamówienie” więc większość czasu upłynęła na świeżym powietrzu. Rodzice zadbali o poczęstunek: zestawy happy meal, pizzę, soczki, lody i słodycze.
Dziękujemy!
DZIEŃ DZIECKA :)
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Archiwum Aktualności
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie