Od października uczniowie klasy VI uczestniczą w cyklicznych zajęciach z Kubą, na co dzień mieszkającym w Seattle w USA. Poprzez projekt fundacji Girls Future Ready, młodzież ma okazję poznawać kulturę, historię Stanów Zjednoczonych. Dla naszych uczniów to świetna okazja do doskonalenia swoich możliwości językowych i rozwijania wiary we własne możliwości. Kuba na każdej lekcji dzieli się opowieściami o swoim miejscu zamieszkania, zwyczajach, tradycji. Uczniowie prowadzą z nim rozmowy, zadają pytania i po prostu dobrze się bawią. Ostatnie spotkania poświęcone były Świętu Dziękczynienia, tak uroczyście obchodzonemu w USA oraz pewnym aspektom gramatycznym. Czekamy z niecierpliwością na kolejne lekcje!
Projekt GIRLS FUTURE READY w klasie VI
KLASA IV W AKADEMII PANA KLEKSA
Uczniowie klasy IV na czas omawiania lektury Jana Brzechwy stali się uczniami Akademii pana Kleksa. Byli zachwyceni profesorem Ambrożym, a zwłaszcza przedmiotami, których on nauczał. Dlatego na języku polskim mieli możliwość uczestniczenia w lekcji kleksografii. Na czym polegała taka lekcja ? To proste!
„ Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka kleksów, a potem arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci. Do nich dopisujemy odpowiednie historyjki (…)” ( J.Brzechwa)
Wszyscy świetnie się bawili, z radością odkrywając symetrycznie odbite kształty. Następnie uczniowie nadawali tytuły swoim „kleksom – obrazkom ” i opisywali je. Dzięki nietypowej lekcji języka polskiego mogliśmy choć na chwilę przenieść się w magiczny świat Ambrożego Kleksa.
Wszyscy uczniowie ukończyli z wyróżnieniem Akademię pana Kleksa.
PROJEKT EDUKACYJNY W KLASACH I - III
Uczniowie klas 1-3 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „ Czytam z klasą- lekturki spod chmurki” . Cele tego projektu : rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Projekt składa się z trzech modułów. Każdy z tych modułów dotyczy innej lektury. W tym module uczniowie przeczytali książkę pt. „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Po przeczytaniu lekturki uczniowie wykonali następujące zadania: uzupełnili lekturniki, wykonali chmurkę Tosię na dużym arkuszu papieru , drzewko czytelnicze , na którym zawisły listki w barwach jesieni. Na listach uczniowie wpisywali swoje imiona oraz tytuły rozdziałów książki. Wykonali także plakaty zachęcające innych do czytania papierowych książek. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie realizacji I modułu. Brawo
Program rządowy - "Zdalna Szkoła" i "Zdalna Szkoła +"
Organ Prowadzący Szkołę - Gmina Bartniczka przystąpiła do Programu Rządowego: "Zdalna Szkoła" i "Zdalna Szkoła +".
W ramach realizacji programu zakupiono laptopy i tablety dla Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Jastrzębiu.
DYŻUR PSYCHOLOGA
Święto Niepodległości w naszej szkole
Mimo, że w tym roku nie odbył się uroczysty apel dla uczczenia niepodległości Polski, to w naszej szkole nie zapomnieliśmy upamiętnić tej rocznicy. Gdy jeszcze trwały zajęcia, soliści zespołu wokalnego "Blask" pod okiem pani Kariny Stachowiak wykonali, a następnie nagrali patriotyczne piosenki "Polska flaga" oraz "Kocham Cię Polsko". Przy tej okazji mogliśmy ich podziwiać w nowych strojach. Nauczyciel historii Pani Katarzyna Chojnacka przygotowała prezentację multimedialną pt.: Święto Niepodległości, którą udostępniła nauczycielom. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia jej oraz utrwalenia ważnych dla naszego kraju informacji na lekcjach wychowawczych. Został też ogłoszony konkurs na plakat związany z tym świętem. Zwyciężczynią została Paulina Brzezińska z klasy 5
Święto Niepodległości
Świętujmy razem 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!
11 listopada w całej Polsce będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. To święto państwowe w Polsce obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
W tym ważnym dla wszystkich Polaków dniu wywieśmy flagi i uczcijmy godnie dzień, w którym wspominamy przywrócenie Polski na mapę świata.
Zapraszamy wszystkich do świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczne obchody organizowane przez Biuro Programu „ Niepodległa” przeniesione zostały głównie do Internetu, dzięki czemu każdy może wziąć w nich udział.
Koncert dla niepodległej - transmisja on-line na niepodlegla.gov.pl o godz. 20 oraz retransmisja w Programie 2 Polskiego Radia 11 listopada o godz. 16 i retransmisja 11 listopada na antenie TVP Kultura o godz. 19:00.
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/swietujmy-razem-102-rocznice-odzyskania-niepodleglosci/
Akcja #szkołapamięta
„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”- Jan Paweł II
W ramach akcji #szkołapamięta uczniowie naszej szkoły pragną upamiętnić osoby, które zapisały się w historii naszej lokalnej ojczyzny.
W tym szczególnym czasie – Uroczystości Wszystkich Świętych pragniemy przypomnieć lokalnych bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę.
Ksiądz Tomasz Gosk - Proboszcz parafii Jastrzębie, osobiście odebrał Niemcom urząd pocztowy w Jastrzębiu i przekazał go władzom polskim.
Szymański Antoni - Nauczyciel z Jastrzębia, zmarł w obozie Mauthausen-Gusen. Urna z jego prochami złożona jest na cmentarzu parafialnym w Jastrzębiu.Znani członkowie Straży Ludowej w okręgu Jastrzębie
Imię i Nazwisko Szczególne zasługi
Bauza Jan- Dzierżawca jastrzębskiej Plebanki, komendant Straży Ludowej okręgu Jastrzębie. Więziony przez Grenzschutz Ost w Brodnicy za przemyt broni przez granice.Bauza Jerzy - Syn Jana, więziony przez Grenzschutz Ost w Brodnicy za przemyt broni przez granice, uwolniony przez Powiatową Radę Ludową. Wstąpił do wojska polskiego - informacja o jego służbie w historii wojennej 59 Pułku Piechoty Wielkopolskiej - sierżant z drużyny dowódcy III Batalionu. Ciężko raniony granatem podczas napadu ogniowego na miejscowość Połczyn, umarł 5 czerwca 1919 roku podczas amputacji nogi w szpitalu garnizonowym w Inowrocławiu.
Bauza Wojciech - Syn Jana, brał udział w przemycie broni, amunicji oraz ochotników do wojska polskiego.
Buńka Antoni - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Buńka Jan - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Buńka Marian - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Gosk Tomasz - Proboszcz parafii Jastrzębie pochodzący z Dobrzejowic koło Lipna. Jako filomata rozwijał działalność obywatelsko - społeczną tj. współtworzył i czynnie uczestniczył w pracach Powiatowej Rady Ludowej, założył Gazetę Brodnicką, angażował się w przygotowaniach powiatu brodnickiego do przejęcia go przez władze polskie. Osobiście odebrał Niemcom urząd pocztowy w Jastrzębiu i przekazał go władzom polskim.
Kulesza Leopold - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Lewandowski Alojzy - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Lewandowski Józef - Starszy sierżant w 81 Pułku Strzelców Grodzieńskich, od stycznia 1919 r. ochotnik w 8 Pułku Piechoty Legionów aż do 19 lutego 1921.
Skonieczka Walenty - Zbierał podatek narodowy i pracował na rzecz szerzenia oświaty.
Stawicki Józef - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich. Brał udział w przemycie przez pruską granicę broni, amunicji oraz tajnych dokumentów.
Szczepański Jan - Pełnił służbę do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Wąsikowski Jan - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Wielgoszczeński Jan - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Zwoliński Sylwester - Pełnił służbę z bronią w ręku do czasu wkroczenia wojsk polskich.
Osoby internowane z parafii Jastrzębie przez NKWD, którzy zostali skierowani do punktu zbornego w Ciechanowie. Stąd w wagonach towarowych, w kwietniu 1945 r. zostali wywiezieni w głąb Związku Radzieckiego, do łagrów w rejonie Uralu. Wszyscy internowani z parafii Jastrzębie zginęli, w tym:
Bronisław Witkowicz z Jastrzębia w dniu 17 IV 1945 r. w Tule i
Władysław Kulesza z Komorowa w dniu 15 V 1945 r. w Złotouście.
Cześć Ich Pamięci !
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.
A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie obejrzeli, przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów z klasy szóstej, przedstawienie i wykazali się znajomością bajek i bajkowych postaci. Zapoznali się również z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.
Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
DZIEŃ PUSTEJ KLASY
Dnia 25 września nasi uczniowie ochoczo przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, która ma na celu zachęcanie do wyjścia z klas i prowadzenie zajęć w plenerze, na świeżym powietrzu. Pogoda była dość ładna, więc z powodzeniem udało się zaplanować i zrealizować tematy lekcji tj. zajęcia ruchowe, ćwiczenia komunikacyjne czy też wspólne czytanie i opowiadanie.
MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH
Mistrzostwa szkoły w biegu na 600 m - dziewczęta klasy IV - VI
-
Sendecka Amelia – 2,13 min
-
Grapatyn Anna – 2,20 min
-
Stefańska Kinga – 2,32 min
-
Szrull Agata – 2,38 min
-
Depta Martyna – 2,40 min
-
Wojciechowska Amelia – 2,58 min
-
Owczarek Julia – 3,00 min
-
Lewandowska Lidia – 3,20 min
Mistrzostwa szkoły w biegu na 600 m - chłopcy klasy IV – VI
-
Okrasa Mikołaj – 2,07 min
-
Kozikowski Mateusz – 2,09 min
-
Argalski Marcel – 2,17 min
-
Olszta Dominik – 2,21 min
-
Lichnerowicz Mikołaj – 2,27 min
-
Lichnerowicz Maksymilian – 2,28 min
-
Szymański Wojciech – 2,31 min
-
Sendecki Aleksander – 2,32 min
-
Grapatyn Hubert – 2,33 min
-
Dąbrowski Mateusz – 2,34 min
-
Krzywiński Jakub – 2,35 min
-
Sosnowski Błażej – 2,36 min
-
Lichnerowicz Kamil – 2,38 min
-
Drzewiński Szymon – 2,59 min
Mistrzostwa szkoły w biegu na 600 m - dziewczęta klasy VII –VIII
-
Gązwa Martyna – 2,12 min
-
Pepel Aleksandra - 2,15 min
-
Pawłowska Wiktoria – 21,7 min
-
Lamparska Natalia – 2,20 min
-
Lamparska Julia – 2,24 min
-
Obojska paulina – 2,27 min
-
Piórkowska Patrycja – 2,27 min
-
Janowska Natalia – 2,30 min
-
Pniewska Oliwia – 2,35 min
-
Bielicka Zuzanna - 2,36 min
-
Staniszewska Oliwia – 2,37 min
-
Komorowska Daria – 2,40 min
Mistrzostwa szkoły w biegu na 1000 m - chłopcy klasy VII –VIII
-
Jakubowski Igor – 3,40 min
-
Koprowski Miłosz – 3,50 min
-
Orłowski Dominik – 3,53 min
-
Rzeszotarski Szymon – 3,57 min
-
Brążkiewicz Tomasz – 4,00 min
-
Szrull Igor – 4,08 min
-
Szrull Oktawian – 4,08 min
-
Grzybowski Sebastian – 4,23 min
-
Stefański Krzysztof – 4,35 mi n
-
Witkowski Marcel – 4,40 min
-
Pruszewicz Jakub – 4,50 min
-
Kaczmarek Miłosz – 4,53 min
-
Świniarski Jakub – 4,58 min
-
Sprzątanie Świata
Jak co roku o tej porze uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji Sprzątania Świata 2020. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”.
W związku z pandemią COVID -19 tegoroczna akcja niewątpliwe różni się od poprzednich,
z uwagi na panujące wytyczne co do zgromadzeń grupowych, jak i obostrzenia z tym związane. Mimo to nie możemy zapomnieć o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy dbać.
Akcja ma na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.
WITAMY PIERWSZĄ KLASĘ
Uczniowie klasy 2a, 2b oraz 3 z radością powitali pierwszoklasistów w gronie społeczności szkolnej. Życzyli swoim nowym kolegom i koleżankom powodzenia, a także wielu sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy. W dowód sympatii otrzymali oni małe upominki. Serdecznie witamy Was w murach naszej szkoły!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny inaczej niż dotychczas. Ze względu na trwajacą sytuację epidemiczną nie mogliśmy się zebrać na sali gimnastycznej na uroczystym apelu. O godzinie 9.00 na boisku szkolnym dyrektor szkoły Pani Iwona Grzybowska wraz z wychowawcami powitała uczniów klas V -VIII. Następnie o godzinie 11.00 przybyły dzieci z klas młodszych. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa wszyscy zachowywali społeczny dystans, a twarze osłaniały maseczki ochronne. Po powitaniu uczniowie przeszli z wychowawcami do klas na krótkie spotkanie, podczas którego przypomniane zostały zasady bezpiecznego pobytu w szkole. Uczniowie otrzymali też podręczniki. Ta wyjątkowo trudna i mało komfortowa dla wszystkich sytuacja nie pozwalała do końca cieszyć się z ponownego spotkania. Jednak mamy nadzieję, że nasze szkolne życie wkrótce wróci do normalności:)
DOWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY
DOWOZY UCZNIÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI NA GODZ. 800:
1. Grążawy - 705 - przystanek PKS
2. Łaszewo - 709 - przystanek PKS
3. Świerczynki wieś - 712 – przystanek szkolny
4. Świerczynki dół - 714 – przystanek PKS
5. Świerczynki góra - 716 – przystanek PKS
6. Stare Świerczyny - 719 – przystanek PKS
7. Koziary - 722 – przystanek szkolny
8. Stare Świerczyny (Belfort) - 726 – przystanek szkolny
9. Cielęta - 732 – przystanek PKS
10. Nowe Świerczyny - 735 – przystanek przy szkole
11. Sokołowo - 734 - przystanek PKS
12. Komorowo -740 – przystanek PKS
13. Igliczyzna 1 - 746 - przystanek koło sołtysa
14. Igliczyzna 2 - 748 – przystanek szkolny
DOWOZY UCZNIÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI NA GODZINĘ 855:
1. Grążawy - 805 - przystanek PKS
2. Łaszewo - 807 - przystanek PKS
3. Świerczynki wieś - 810 – przystanek szkolny
4. Świerczynki dół - 812 – przystanek PKS
5. Świerczynki góra - 814 – przystanek PKS
6. Stare Świerczyny - 817 - przystanek PKS
7. Koziary - 820 – przystanek szkolny
8. Stare Świerczyny (Belfort) - 824 – przystanek szkolny
9. Cielęta – 828 – przystanek PKS
10. Nowe Świerczyny - 831 – przystanek przy szkole
11. Sokołowo - 833 - przystanek PKS
12. Komorowo -839 – przystanek PKS
13. Igliczyzna 1 - 843 - przystanek koło sołtysa
14. Igliczyzna 2 – 845 – przystanek szkolny
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r.
- dla klas VI – VIII o godz. 900,
- dla klas I-V o godz. 1100
Uczniowie spotykają się z wychowawcami na boisku, potem w klasach.
O godzinie 8 00 odbędzie się Msza Święta w kościele w Jastrzębiu (dojazd we własnym zakresie)
W AUTOBUSIE SZKOLNYM OBOWIĄZUJĄ MASECZKI!
PROSIMY ABY UCZNIOWIE BYLI NA PRZYSTANKU CO NAJMNIEJ 5 MINUT WCZEŚNIEJ.
DOWOZY UCZNIÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI NA GODZ. 900:
1. Grążawy - 805 - przystanek PKS
2. Łaszewo - 807 - przystanek PKS
3. Świerczynki wieś - 810 – przystanek szkolny
4. Świerczynki dół - 812 – przystanek PKS
5. Świerczynki góra - 814 – przystanek PKS
6. Stare Świerczyny - 817 – przystanek PKS
7. Koziary - 820 – przystanek szkolny
8. Stare Świerczyny (Belfort) - 824 – przystanek szkolny
9. Cielęta - 828 – przystanek PKS
10. Nowe Świerczyny - 831 – przystanek przy szkole
11. Sokołowo - 833 - przystanek PKS
12. Komorowo -839 – przystanek PKS
13. Igliczyzna 1 - 843 - przystanek koło sołtysa
14. Igliczyzna 2 - 845 – przystanek szkolny
ROZWOZY PO ZAKOŃCZENIU INAUGURACJI OKOŁO GODZ. 930
DOWOZY UCZNIÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI NA GODZINĘ 1100:
1. Grążawy - 1018 - przystanek PKS
2. Łaszewo - 1020 - przystanek PKS
3. Świerczynki wieś - 1023 – przystanek szkolny
4. Świerczynki dół - 1025 – przystanek PKS
5. Świerczynki góra - 1027 – przystanek PKS
6. Stare Świerczyny - 1030 – przystanek PKS
7. Koziary - 1033 – przystanek szkolny
8. Stare Świerczyny (Belfort) - 1037 – przystanek szkolny
9. Cielęta – 1041 – przystanek PKS
10. Nowe Świerczyny - 1044 – przystanek przy szkole
11. Sokołowo - 1046 - przystanek PKS
12. Komorowo -1052 – przystanek PKS
13. Igliczyzna 1 - 1056 - przystanek koło sołtysa
14. Igliczyzna 2 – 1058 – przystanek szkolny
ROZWOZY PO ZAKOŃCZENIU INAUGURACJI OKOŁO GODZ. 1130
ZAPRASZAMY!
NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI W GMINIE! GRATULUJEMY!
Stypendia dla najlepszych. Informacja Marszałka Województwa.
Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 2 września. Zdjęcia z poprzednich gal rozdania stypendiów: https://drive.kujawsko-pomorskie.pl/index.php/s/NdwomqlWemVLWPv
- Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał –podkreśla marszałek Piotr Całbecki
Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę. Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania. Stypendia finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Uczniowie otrzymają wsparcie w ramach trzech programów stypendialnych:
·Prymus Pomorza i Kujaw
Pomysł przyznawania stypendiów powstał z myślą o uczniach, którzy uzyskują dobre wyniki w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Marszałkowskie stypendia (w wysokości od 200 do 500 złotych miesięcznie) otrzymają uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz liceów, techników i szkół branżowych. W ciągu czterech edycji programu z tej pomocy skorzystało blisko 5 tysięcy najzdolniejszych młodych ludzi.
·Humaniści na start!
Projekt skierowany jest do młodych, którzy osiągają bardzo dobre wyniki z przedmiotów humanistycznych. Chodzi o uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, którzy z historii i języka polskiego uzyskali średnią ocen co najmniej 4,5 oraz są laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad z przedmiotów humanistycznych albo konkursów organizowanych w naszych regionie. W ubiegłym roku szkolnym stypendium otrzymało 502 uczniów. Comiesięczne wsparcie w tegorocznej edycji programu wyniesie od 200 do 400 złotych.
·Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II
Program wsparcia adresowany jest do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników oraz szkół zawodowych w regionie. Od tego roku o stypendium mogą ubiegać się także uczniowie klas pierwszych szkoły branżowej drugiego stopnia. Środki z projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” mają pomóc w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów. Stypendia (od 200 do 500 złotych miesięcznie) w roku szkolnym 2019/2020 otrzymało 500 uczniów.
W związku z pandemią Covid-19 część konkursów uprawniających do ubiegania się o stypendium edukacyjne nie odbyła się. Przypominamy, że zgłaszać się mogą również uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty w konkursach bądź olimpiadach sprzed 3 lat (Humaniści na start), 2 lat (Prymusi Pomorza i Kujaw) i roku (Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II).
Jak aplikować o stypendium:
· nabory wniosków od 2 do 30 września,
· potrzebne dokumenty: wniosek o przyznanie stypendium (dostępny od 2 września na stronie projektu), zaświadczenia lub dokumenty potwierdzające osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach, kopia świadectwa szkolnego,
· wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o podpisy wraz z dokumentami można składać osobiście lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń).
Więcej informacji na edukacja.kujawsko-pomorskie.pl, a także:
· Prymus Pomorza i Kujaw – prymus.kujawsko-pomorskie.pl, tel. 668 506 961, 883 326 609 oraz 668 507 768,
· Humaniści na start – humanisci.kujawsko-pomorskie.pl, tel. 883 359 314 oraz 883 353 678,
· Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza – zawodowyprymus.kujawsko-pomorskie.pl, tel. 571 293 087 oraz 795 475 365.
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Organizacja tegorocznych uroczystości zakończenia roku szkolnego wymuszała zachowanie zasad wyjątkowego bezpieczeństwa, nie pozwalając zgromadzić się całej społeczności szkolnej na wspólnym apelu. Jednak nie przeszkodziło to w zaplanowaniu spotkań uczniów z wychowawcami, w organizacji wręczenia świadectw, nagród, wyróżnień i przekazaniu uczniom i nauczycielom słów uznania i podziękowania.
W czwartek 25 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla naszych uczniów z klas I-III. Za postępy w nauce otrzymali nie tylko świadectwa, ale również książki ufundowane przez radę rodziców. W piątek o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej pożegnaliśmy klasę VIII. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Iwona Grzybowska powitała zebranych. Pogratulowała absolwentom oraz życzyła im , aby budując swoją przyszłość, spełniali marzenia i dumnie reprezentowali imię szkoły. Następnie wręczono nagrody i dyplomy oraz odznaki Złotego Absolwenta uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Odznaki Złoty Wawrzyn otrzymali najlepsi sportowcy. Listami Gratulacyjnymi wyróżniono rodziców najlepszych uczniów. Nasi absolwenci pożegnali się przywołując wspomnienia z lat szkolnych w formie wzruszającej ale i zabawnej fotorelacji. O godzinie 10.00 przed budynkiem szkolnym zebrali się wszyscy uczniowie z klas IV- VII, którzy w bieżącym roku szkolnym zapracowali na świadectwa z wyróżnieniem. Z rąk Pani dyrektor oraz z dumnych wychowawców otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe, o które również zadbała szkolna rada rodziców. Następnie wychowawcy kolejno wręczyli świadectwa pozostałym uczniom, natomiast wychowawczyni oddziału przedszkolnego osobiście dostarczyła dyplom każdemu przedszkolakowi.. Piękna, słoneczna pogoda. będąca obietnicą udanych wakacji, trochę wynagrodziła wszystkim brak tej podniosłej atmosfery towarzyszącej uroczystości zakończenia tego niełatwego, pracowitego roku szkolnego.
Informacja Inspektora: https://uodo.gov.pl/pl/138/1572
Dzień Sukcesu
Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się prezentacja osiągnięć i sukcesów szkolnych naszych uczniów. Podczas Dnia Sukcesu wyróżniono osoby, które zdobyły znaczące miejsca w konkursach polonistycznych, matematycznych, historycznych, językowych i sportowych. Nauczyciele wręczyli uczniom dyplomy oraz nagrody.
Podczas apelu wręczono stypendia uczniom za najwyższe wyniki w nauce oraz dyplomy i nagrody za aktywny udział w szkolnym Chórze oraz Samorządzie Uczniowskim.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
41
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie